Amazon wyprzedza Google i Alphabet, stając się drugą najwyżej wycenianą firmą na świecie | Tabletowo.pl
Wideo w Huawei P30 Pro

Amazon wyprzedza Google i Alphabet, stając się drugą najwyżej wycenianą firmą na świecie

Dołącz do dyskusji 0

Jeff Bezos może być dumny z osiągnięć swojej firmy. Amazon dogonił i wyprzedził Alphabet – spółkę macierzystą Google – stając się drugim najwyżej wycenionym przedsiębiorstwem na świecie. Nie oglądając się za siebie, zmierza w kierunku Apple, któremu przypada miano najcenniejszej firmy naszej planety.

Aktualnie wartość Amazonu określa się na 768 miliardów dolarów, podczas gdy Alphabet jest warty 761 miliardów dolarów. Konsorcjum, w skład którego wchodzi Google, utrzymywało drugie miejsce w stawce od około dwóch lat.

Przetasowanie na podium wynika ze stałego wzrostu wyceny rynkowej Amazonu. Kurs akcji firmy systematycznie pnie się do góry, zaś akcje Alphabetu nie wykazują tak pozytywnych tendencji. Na przykład ostatnio ich kurs spadł o 0,39%, gdy w tym samym czasie papierom wartościowym Amazonu „urosło się” o 2,69%. Bezos ze spokojem przyjmuje te nowiny, które ostatnio uczyniły z niego najbogatszego człowieka na świecie, z majątkiem szacowanym na 130 miliardów dolarów.

W ciągu ostatnich 5 lat Amazon zwiększył swoją wartość o prawie 500%, podczas gdy Google i Apple „tylko” o około 165%

Na czwartej pozycji znajduje się Microsoft, z wyceną na poziomie 717 miliardów dolarów. Różnica między technologicznymi gigantami jest w gruncie rzeczy niewielka (wszak czymże jest kwota kilkurdziesięciu miliardów dolców?) i niewykluczone, że Alphabet straci nawet podium na rzecz Mikromiękkich.

Pozycja Apple wydaje się być na razie nie zagrożona, ale zobaczymy, co przyniesie przyszłość – na wycenę giganta z Cupertino może mieć wpływ nadchodząca konferencja WWDC, na której powinniśmy zobaczyć nowe iPady i zapoznać się z iOS 12.

Amazon może wkrótce wyprzedzić Apple, stając się najbardziej wartościową firmą na świecie

źródło: CNN Money, Yahoo Finance przez AndroidPolice

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - nocne przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona