Amazon chce kupić system WebOS? | Tabletowo.pl

Amazon chce kupić system WebOS?

Dołącz do dyskusji 0

Minęło zaledwie kilka dni od premiery tabletu Amazon Kindle Fire, a w sieci pojawiają się informacje na temat kolejnych modeli tego producenta. Według serwisów DigiTimes i VentureBeat, amerykański właściciel internetowego sklepu planuje stworzenie nie tylko tabletu z matrycą o przekątnej 10″, ale także urządzenia pracującego pod kontrolą systemu WebOS.

Druga z informacji, wciąż będąca niewiele więcej niż plotką, jest wyjątkowo intrygująca. Po „śmierci” i masowej wyprzedaży tabletu HP TouchPad, WebOS, jego system operacyjny, poszedł pod młotek. Przez wiele tygodni żaden z wielkich producentów nie wykazał zainteresowania jego zakupem. Z tego powodu plotka, że Amazon chce nie tylko przejąć prawa do oprogramowania WebOS, ale także całą firmę Palm, wydaje się bardzo nieprawdopodobne. Co więcej, opublikowana w sieci informacja wydaje się nielogiczna, ponieważ wątpliwym jest, aby Amazon zdecydował się na rezygnację ze swoich planów (lub podwojenie wysiłków) i zaprzepaszczenie wszystkiego, nad czym pracował przez ostatnie miesiące, a czego owocem jest tablet Kindle Fire.

Niemniej jednak, przyjemnie byłoby zobaczyć system WebOS wracający do gry w wielkim stylu, mający za sobą giganta pokroju Amazon. Kto wie, może właśnie tak się stanie?

via Android Community

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona