Amazon podjął się współpracy z BMW. Alexa w samochodach koncernu już wkrótce

Bez względu na sympatię lub antypatię, którą darzycie BMW, zgodzicie się chyba ze mną, że ten koncern motoryzacyjny dba o rozwiązania technologiczne w swoich samochodach. Kolejnym krokiem w tym kierunku jest współpraca z Amazonem, dzięki której Alexa zawita na pokładzie samochodów BMW i MINI już w przyszłym roku.

Reklama

Jeżeli miałbym wskazać czynnik, który mocno rozprasza kierowców podczas jazdy samochodem, to oprócz telefonu komórkowego, pomyślałbym najprawdopodobniej o obsługiwaniu komputera pokładowego. W końcu co z tego, że samochody są wyposażone w rozbudowany system nawigacyjny czy system rozmów Bluetooth, skoro kierowcy uparcie próbują w nich „dłubać” podczas jazdy?

Reklama

Oczywiście firmy związane z branżą motoryzacyjną zauważyły ten problem już dawno, więc coraz więcej funkcji można obsługiwać z poziomu kierownicy, a ich podgląd można w niektórych samochodach uruchomić na desce rozdzielczej. Kolejnym krokiem w „nierozpraszającej” interakcji z systemami samochodu jest oczywiście obsługa głosowa. Ta została zaimplementowana już dawno temu, ale BMW właśnie współpracuje z Amazonem, aby w ich samochodach odpowiadała za to Alexa.

Dotychczas Alexę znaliśmy raczej w tej postaci… ;)

Niestety, Alexa nie będzie pełnoprawnym „mieszkańcem” systemu samochodu, bo jej funkcje inteligentnego asystenta będą nieco ograniczone. Ale i tak zapowiada się nieźle – kierowca będzie mógł nie tylko sterować multimediami samochodowymi, ale możliwe stanie się również zgaszenie światła w domu, wykonanie połączenia, sprawdzenie pogody czy wiadomości. Wszystko za pomocą komend głosowych oraz z podglądem na wyświetlaczu.

Alexa pojawi się w samochodach ze znaczkiem BMW i w MINI już w połowie przyszłego roku. Domyślacie się jednak zapewne, że ograniczenia głosowe nie są korzystne dla większości krajów – asystent głosowy w wydaniu motoryzacyjnym pojawi się tylko w wybranych regionach. Mimo wszystko myślę, że wielu Polaków może być zainteresowanych tą nowością, bo zadebiutuje ona nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Może nie każdy będzie chciał mieć samochód z kierownicą po prawej stronie, ale dla chcącego nic trudnego. W końcu sprowadzenie samochodu zza zachodniej granicy nie jest nierealne, prawda? ;)

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/09/28/amazon-szesc-nowych-urzadzen-echo/

źródło: Android Community, Amazon
grafika główna: Pexels