Amazfit Aktualizacja
źródło: Amazfit

Smartwatche Amazfit ze sporą aktualizacją. Co nowego?

Niedawno na rynku pojawiły się nowe smartwatche Amazfit – mowa tutaj o modelach GTR 4 oraz GTS 4. Teraz producent wprowadza aktualizację oprogramowania swoich najnowszych zegarków. Ma ona zwiększyć funkcjonalność urządzeń oraz ich możliwości w zakresie nawigacji.

Najnowsze smartwatche Amazfit

Jeśli przegapiliście nasze recenzje najnowszych modeli zegarków firmy Amazfit, to warto krótko przypomnieć czy charakteryzują się nowe urządzenia.

Model GTR 4 to okrągły zegarek zbliżony designem do klasycznych konstrukcji, który został wyposażony w 1,43-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 466 x 466 pikseli. Akumulator oferuje pojemność 475 mAh.

Z kolei w Amazfit GTS 4 znalazł się większy, prostokątny ekran AMOLED o wielkości 1,75 cala i rozdzielczości 390 x 450 piskeli. W tym modelu mamy do czynienia ze zdecydowanie mniejszą baterią, której pojemność do 300 mAh.

Producent wyposażył modele GTR 4 oraz GTS 4 w sensor BioTracker 4.0 PPG z dwoma diodami LED i czterema Foto Diodami, który zbiera o 33% więcej danych niż poprzednia generacja urządzeń Amazfit. Dzięki temu gadżety są w stanie precyzyjnie monitorować tętno, natlenienie krwi oraz sen.

Oba smartwatche oddają użytkownikom do dyspozycji ponad 150 trybów sportowych, automatycznie rozpoznają również osiem rodzajów ćwiczeń. Wszystkie dane treningowe zebrane za pomocą zegarków można synchronizować z aplikacjami Strava oraz adidas Running. W oby modelach znalazł się również dwu-pasmowy GPS, głośnik oraz mikrofon, które można wykorzystać na przykład od prowadzenia rozmów głosowych. Każdy z nich ma również wiele innych przydatnych funkcji.

Duża aktualizacja. Co się zmieniło?

Producent przygotował sporą aktualizację oprogramowania dla urządzeń z czwartej generacji serii Amazfit GTR i GTS. Producent podkreśla, że nowy firmware zwiększa funkcjonalność smartwatchy oraz ich możliwości w zakresie nawigacji. Po zainstalowaniu najnowszej wersji oprogramowania użytkownicy otrzymują dostęp do funkcji:

  • Importowania tras, nawigacji po trasie, wyznaczania najkrótszej trasy powrotu do miejsca w którym użytkownik rozpoczął trening,
  • Włączenia trybu „always on” w trakcie ćwiczeń,
  • Automatycznego osuszania zegarka po pływaniu,
  • Zbierania danych offline dla trybu pływania.

Sprawdziliście czy aktualizacja jest już dostępna w waszych smartwatchach? Jeśli jeszcze zastanawiacie się nad kupnem jednego z tych modeli, to teraz są one dostępne w cenie 1199 złotych w pakiecie z wagą Smart Scale.