Alternatywa Spotify od Apple na urządzenia z Androidem? - Tabletowo.pl

Alternatywa Spotify od Apple na urządzenia z Androidem?

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Alternatywa Spotify od Apple na urządzenia z Androidem? Aplikacje Apple Plotki / Przecieki

Aplikacja od Apple w Google Play? Do tego nie co innego, a jakże znane iTunes? Wkrótce to może być prawda. Według zagranicznego serwisu Billboard, gigant z Cupertino ma zamiar stworzyć alternatywę dla Spotify, skierowaną dla urządzeń działających pod systemem Android.

W dobie dysków „w chmurze” oraz standardu LTE coraz częściej korzystamy z multimediów za pomocą internetu. Podczas kiedy filmy dostarcza zazwyczaj YouTube, utwory muzyczne są w dużym stopniu odtwarzane dzięki usłudze Spotify. Jest ona dostępna zarówno na komputery jak i urządzenia z Androidem – w sklepie Google Play statystyki podają 10-50 milionów pobrań aplikacji. Jest zatem o kogo walczyć.

Do takiego wniosku doszła najprawdopodobniej firma Apple. Nieoficjalnie gigant z Cupertino planuje wdrożenie usługi iTunes jako aplikacji do sklepu Google Play. Możliwe, iż wówczas użytkownicy mogliby za pewną miesięczną opłatą uzyskać dostęp do większości utworów znajdujących się w ofercie iTunes Store. Podobne rozwiązanie istnieje już na urządzenia oznaczone logiem nadgryzionego jabłuszka – pisaliśmy o tym w zeszłym roku. Usługa iTunes Radio, o której mowa, została zaprezentowana przy okazji pojawienia się systemu iOS 7.

Według systemu Nielsen SoundScan, obliczającego udział na rynku muzycznym, sklep muzyczny Apple zaliczył dość spory spadek zainteresowania użytkowników. Względem zeszłego roku wyniósł on 11%, podczas kiedy usługi typu YouTube, Pandora czy wspomniany Spotify wspięły się do góry aż o 39% (porównanie do roku 2012). Dodatkowo na rok 2013 ich zarobek w samym USA wyniósł ponad 1,4 miliardów dolarów. Nie ma co się zatem dziwić, że Apple może planować tak nieoczekiwany zwrot akcji, jakim jest zwrócenie uwagi na użytkowników urządzeń działających pod systemem Android… a dokładniej otwarcie portfela na ich wkład finansowy.

Jesteście zainteresowani możliwością pojawienia się aplikacji iTunes w Google Play? Czy może wolicie pozostać przy swoich sprawdzonych programach? Podzielcie się opiniami w komentarzach ;-)

[źródło]

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona