Alphabet sprzedaje Boston Dynamics – firmę, która tworzy te dziwne chodzące roboty | Tabletowo.pl

Alphabet sprzedaje Boston Dynamics – firmę, która tworzy te dziwne chodzące roboty

Dołącz do dyskusji 0

SoftBank – producent przyjaznego robota Pepper i jeden z wielkich graczy na światowej arenie technologii i usług internetowych, ogłosił, że poczynił kroki w kierunku wykupienia od Alphabetu dwóch firm: Boston Dynamics oraz Shaft. Alphabet jest właścicielem Google, a wspomniane firmy wziął pod swoje skrzydła w 2013 roku.

Od jakiegoś roku pojawiały się pogłoski o tym, że Alphabet nie ma pomysłu na Boston Dynamics. Co prawda wyniki pracy ludzi, którzy tworzą kroczące maszyny potrafią wprowadzić w osłupienie, ale technologicznemu gigantowi trudno było na tych osiągnięciach zarabiać. Poza tym robotyka mocno odbiega od tego, czym w głównej mierze zajmuje się Alphabet z Google na czele.

Jest jednak kraj, który uwielbia roboty, w którym nie szczędzi się środków na ich rozwój, motywuje do pracy nad nimi  i rozwija się istniejące pomysły – Japonia. To właśnie ona jest ojczyzną SoftBanku, który zamierza przejąć Boston Dynamics.

Dzisiaj jest wiele rzeczy, z którymi wciąż nie potrafimy sobie poradzić z powodu ograniczonych możliwości ludzkiego organizmu. Inteligentne roboty mogą być kluczem do kolejnej rewolucji technologicznej, a Marc i jego zespół w Boston Dynamics są liderami w dziedzinie konstruowania zaawansowanych robotów. Cieszę się, że mogę zaprosić ich do rodziny SoftBanku i pomagać w dalszym rozwoju robotyki, która może uczynić nasze życie łatwiejszym, bezpieczniejszym i jeszcze bardziej pełnym.
– Masayoshi Son, prezes zarządu SoftBanku

SoftBank nie ustaje w wysiłkach, by inwestować w dziedziny, które zdaniem konsorcjum stanowią podstawę naszej przyszłości. Niedawno firma wykupiła za 24 miliardy dolarów projektanta chipów ARM Holdings.

Sprzedaż Boston Dynamics przez Alphabet to z kolei część większych wysiłków firmy, które zmierzają do racjonalizacji niektórych zakupów poczynionych w minionych latach. Niektóre z przejęć nie służą bezpośrednio strategii biznesu przyjętej przez Alphabet, więc konglomerat będzie się ich sukcesywnie pozbywał.

O ile Boston Dynamics stało się całkiem popularne dzięki publikowaniu na YouTube prezentacji możliwości swoich robotów (niektóre z nich przyprawiają o ciarki na plecach), to Schaft, druga firma przejęta przez SoftBank, nie zaznacza tak mocno swojej obecności. Pierwsze prototypy firmy pojawiły się dopiero dwa lata po przejęciu przez Google, a jej działalność wydaje się być jeszcze bardziej tajemnicza niż Boston Dynamics. Nawet jej witryna internetowa została dziś zablokowana.

źródło: TechCrunch

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona