Almost Human zapowiada Legend of Grimrock na tablety - Tabletowo.pl

Almost Human zapowiada Legend of Grimrock na tablety

Trzy lata temu studio Almost Human wydało grę Legend of Grimrock, będącą swego rodzaju listem miłosnym do gier cRPG z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Wszystko wskazuje na to, że fani „starej szkoły” już niedługo będą mogli zagrać w ten tytuł na swoich tabletach.

Na oficjalnym kanale studia AH w serwisie Youtube pojawiło się bowiem nagranie, prezentujące wersję beta gry odpaloną na iPadzie. O ile trzon rozgrywki nie uległ tu wyraźnym zmianom (grupa śmiałków eksploruje ogromne podziemia pełne potworów, pułapek i skarbów) o tyle sposób sterowania zmienił się tak, by lepiej pasować do urządzeń mobilnych. Trzeba jednak przyznać, że celowo archaiczny interface użytkownika (czerpiący pełnymi garściami z takich klasyków jak Dungeon Master czy Eye of the Beholder) wydaje się sprawdzać całkiem nieźle w połączeniu z ekranem dotykowym. To samo tyczy się zresztą mechaniki rozgrywki, która ma naprawdę duże szansę by trafić w gusta tabletowych graczy.

Tabletowe wcielenie gry Legend of Grimrock znajduje się aktualnie na etapie zamkniętych testów beta. Początkowo gra będzie dostępna wyłącznie w sklepie App Store, jednak twórcy nie wykluczają również wersji na urządzenia z systemem Android.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona