Allwinner zapowiada nowe procesory: dwurdzeniowy A20 i czterordzeniowy A31 - Tabletowo.pl

Allwinner zapowiada nowe procesory: dwurdzeniowy A20 i czterordzeniowy A31

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Allwinner zapowiada nowe procesory: dwurdzeniowy A20 i czterordzeniowy A31 Chińskie Ciekawostki Nowości

Najpopularniejszymi dostawcami jednostek centralnych do tabletów niewątpliwie są: NVIDIA, Qualcomm, Samsung, Texas Instruments, powoli zaczyna się liczyć także Intel, dzięki premierze Windows 8. A w tańszych urządzeniach? Króluje przede wszystkim Rockchip i Allwinner. Druga z firm zaprezentowała światu dwa nowe procesory: dwurdzeniowy A20 oraz czterordzeniowy A31. Oba chipy oparte są o ARM Cortex A7 i przeznaczone przede wszystkim do androidowych, budżetowych tabletów.

Allwinner A20 to dwurdzeniowy procesor z 512KB L2 cache i 128KB L1 cache, dwurdzeniowym Mali 400 i wsparciem dla odtwarzania wideo 2160p. Z kolei Allwinner A31 to czterordzeniowa jednostka centralna z 1MB L2 cache i 256KB L1 cache z grafiką PowerVR SGX 544 ze wsparciem dla dekodowania wideo w 4K Ultra HD.

Pierwsze tablety z zapowiedzianymi procesorami Allwinnera mają trafić na rynek już niebawem. Warto przypomnieć, że jednym z modeli z czterordzeniowym Allwinner A31 jest Onda V972.

Tabletowo.pl Allwinner zapowiada nowe procesory: dwurdzeniowy A20 i czterordzeniowy A31 Chińskie Ciekawostki Nowości

Dzięki wszystkim za podesłane info! ;)

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona