Allwinner zapowiada autorskie 64-bitowe procesory | Tabletowo.pl

Allwinner zapowiada autorskie 64-bitowe procesory

Dołącz do dyskusji 0

Rynek bardzo tanich tabletów ma się bardzo dobrze. Sprzedają się ich ogromne ilości. Nic więc dziwnego, że są firmy, które na tym polu chcą konkurować. Cena jest w tym wypadku priorytetem. Jedną z firm, które serwują tanie układy CPU jest Allwinner, który właśnie ogłosił, że pracuje nad własnymi 64-bitowymi procesorami.

Firma swój pierwszy 64-bitowy procesor chce udostępnić jeszcze w tym roku. W październiku na Electronics Fair w Hon Kongu zostanie zaprezentowany prototyp lub, jak kto woli, wersja rozwojowa urządzenia.

Nie są znane konkrety, takie jak ilość rdzeni czy ich rodzaj, nie wspominając już o taktowaniach. Wiadomo, że układy będą stworzone w myśl architektury ARMv8, będą więc w stanie odtwarzać wideo nagrane w rozdzielczości 4K. To póki co wszystkie informacje.

Firma Allwinner jeśli stworzy podobne wydajnościowo układy do tworów na przykład MediaTeka, to z pewnością mnóstwo firm produkujących te najtańsze tablety zdecyduje się na ich procesory. W tym wypadku nie najwyższa jakość, ale jak najniższa cena będzie decydująca.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona