Allwinner Technology producentem dostarczającym najwięcej procesorów tabletom, po Apple | Tabletowo.pl

Allwinner Technology producentem dostarczającym najwięcej procesorów tabletom, po Apple

Dołącz do dyskusji 0
allwinner-logo-660x362

Nie Qualcomm, nie MediaTek, i nie Rockchip dostarczają najwięcej układów SoC. Według IDC to Allwinner Technology wyprodukował w minionym roku najwięcej procesorów, pomijając Apple. To oznacza tylko jedno – rynek najtańszych tabletów i smartfonów ma się bardzo dobrze.

Pierwsze miejsce piastuje Apple, mimo że tylko projektuje, a nie produkuje swoje procesory. Natomiast drugie zajmuje tytułowa firma zajmująca się produkcją typowo low-endowych procesorów głownie dla tabletów. Paradoksalnie firmą, która tworzy układy dla Apple był do tej pory głównie Samsung. Firma z Cupertino sprzedała w 2013 roku aż 26 mln tabletów.

W minionego roku z fabryk Allwinner Technology wyjechało 18 milionów układów SoC. To o 4 mln zamówień mniej, niż na procesory Apple Ax, ale o dwa razy tyle, co wyprodukowała firma zajmująca trzecie miejsce – Rockchip (około 9 mln). Według raportu IDC w poprzednim roku wytworzono łącznie 88,3 mln procesorów przeznaczonych dla tabletów.

Co prawda układy chińskiej firmy nie oferują wydajności na miarę procesorów Snapdragon, Tegra, czy Apple Ax, ale są znacząco tańsze.

źródło, źrodło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona