Asystent głosowy Allview

Allview X4 Soul Infinity i X4 Soul Infinity Plus zaoferują asystenta głosowego, rozumiejącego język polski

W ostatnim czasie panuje ogromny boom na asystentów głosowych, jednak producenci niespecjalnie przejmują się tym, żeby obsługiwali oni język polski, dlatego z naszej perspektywy cały czas pozostają oni ciekawostką. Allview chce to zmienić i jako pierwsze zaoferować kompana, z którym pogadamy sobie w naszym pięknym, ojczystym języku.

Pierwszymi smartfonami, wyposażonymi w asystenta głosowego, potrafiącego komunikować się po polsku (a przy okazji także po angielsku i rumuńsku), będą modele X4 Soul Infinity i X4 Soul Infinity Plus, których premiery spodziewamy się w najbliższym czasie. Aktualnie inżynierowie finalizują ten projekt, ale jednocześnie pracują też nad drugą wersją rozwojową.

Początkowo asystent głosowy Allview będzie dostępny w fazie beta, ale producent gwarantuje, że ma zamiar stale go rozwijać i sukcesywnie oddawać użytkownikom do dyspozycji nowe możliwości. W pierwszej kolejności inżynierowie zintegrowali najbardziej potrzebne funkcje, niezbędne podczas jazdy samochodem oraz proste i szybkie komendy. Ich pełna lista zapewne zostanie udostępniona podczas oficjalnej premiery X4 Soul Infinity i X4 Soul Infinity Plus.

Trzeba przyznać, że Allview narobiło nam smaka i przynajmniej ja czekam, co zaserwuje nam niedługo producent. Obawiam się jednak, że pod względem funkcjonalności – przynajmniej na razie, w początkowym okresie – bliżej mu będzie do Google Now, które także obsługuje język polski, niż do Asystenta Google. Ale i tak lepsze to niż nic ;)

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/09/26/allview-x4-soul-infinity-allview-x4-soul-infinity-plus-zapowiedz/

Źródło: informacja prasowa