aplikacja Allview TourAVI

Allview ułatwi życie swoim klientom na wakacjach dzięki aplikacji Allview TourAVI

Jest jednak jeden haczyk, a właściwie to nawet dwa

Nie wiem, jak Wy, ale ja odnoszę wrażenie, że w tym roku producenci wyjątkowo się przyłożyli i przygotowali dla klientów masę nowych i przydatnych produktów oraz usług, stworzonych z myślą o wakacjach. Allview nie jest wyjątkiem, bowiem właśnie udostępniło użytkownikom aplikację Allview TourAVI, która jest autorskim przewodnikiem turystycznym. Jest jednak jeden haczyk, a właściwie to nawet dwa.

Wybierając się w nowe, nieznane miejsce, warto zaopatrzyć się w przewodnik turystyczny. Ja osobiście mam słabość do takich klasycznych, papierowych, lecz w Sklepie Play znajdziemy od groma aplikacji o takim samym przeznaczeniu. Allview postanowiło jednak stworzyć własny program i tak właśnie narodził się Allview TourAVI.

Główną funkcją jest rozpoznawanie obiektów turystycznych oraz opowiadanie o nich w ojczystym języku użytkownika. Aplikacja sugeruje jednak również ciekawe miejsca w pobliżu, w tym na przykład restauracje, kawiarnie, hotele czy też inne atrakcje turystyczne – działa więc kompleksowo. Co więcej, może ona do nich doprowadzić użytkownika, a także podsunąć mu stronę internetową, aby znalazł on więcej informacji na temat danego miejsca.

Trzeba przyznać, że Allview TourAVI zapowiada się obiecująco. Niestety, jego działanie w praktyce będą mogli przetestować jedynie właściciele smartfona Soul X5 Pro, ponieważ z przesłanej informacji prasowej wynika, że aplikacja – przynajmniej na razie – potrzebuje do działania mocy obliczeniowej i możliwości „inteligentnego” procesora MediaTek Helio P60. Wypada też odnotować, iż program aktualnie znajduje się w wersji beta, więc mogą występować błędy.

Producent jednak zapewnił, że pracuje nad tym, aby aplikacja Allview TourAVI w przyszłości była dostępna również na innych urządzeniach tej marki, a do tego też oferowała więcej funkcji.

Źródło: informacja prasowa