Allview rozpoczęło przedsprzedaż modelu P8 Energy Mini

Rumuńska marka Allview wzbogaciła swoje portfolio o model P8 Energy Mini. Podobnie jak pierwowzór (tj. P8 Energy) może się on „pochwalić” bardziej pojemnym akumulatorem (4000 mAh) niż większość konkurentów. To zdecydowanie jego największy atut, choć znaleźć można też kilka innych mocnych stron.

Wśród nich znajduje się 5-calowy, pokryty szkłem 2.5D Dragontrail, wyświetlacz IPS o rozdzielczości HD (720×1280), 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej, z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB. Pozostała część specyfikacji jest po prostu „w porządku”, ponieważ trudno uznać, żeby P8 Energy Mini czymś się w tej kwestii szczególnie wyróżniało na tle licznej konkurencji.

Mam tu na myśli czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,3 GHz, układ graficzny Mali-400, aparat główny 8 Mpix z pojedynczą diodą doświetlającą LED, kamerkę 5 Mpix na przodzie, dual SIM (hybrydowy, czyli 2 x SIM lub 1 x SIM + 1 x microSD) oraz system operacyjny Android 5.1 Lollipop. Jak nietrudno zauważyć, to dość „standardowy” i często spotykany zestaw podzespołów. Zabrakło za to modułu LTE, co jest dużym minusem, biorąc pod uwagę, że nawet tańsze pozycje są już w niego „uzbrojone”.

Allview P8 Energy Mini można już zamawiać w przedsprzedaży za kwotę wynoszącą 699 złotych. Wysyłka ma się rozpocząć 8 lutego. Klienci dostają do wyboru trzy warianty kolorystyczne: biały, szary i złoty. Warto jeszcze podać wymiary i wagę smartfona, które wynoszą – odpowiednio – 143,3x72x8,9 mm i 200 gramów.

Źródło: Allview