Allegro Smart! po pierwszym tygodniu – jest naprawdę nieźle

Od 27 sierpnia klienci dokonujący zakupów za pośrednictwem Allegro mogą korzystać z programu Smart!, który zapewne niejednokrotnie pozwoli na zaoszczędzenie mniejszej lub większej sumy pieniędzy. Serwis podsumował już pierwszy tydzień obecności na rynku swojego nowego rozwiązania i trzeba przyznać, że liczby wyglądają dość okazale.

Reklama

Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z najnowszą propozycją Allegro, to tak w telegraficznym skrócie: płacicie 39 lub 49 złotych i otwieracie sobie drogę do korzystania z darmowych przesyłek odpowiednio przez 6 lub 12 miesięcy (limit 180 lub 365 paczek w danym okresie). Oferta nie obejmuje wszystkich sposobów dostawy, możecie korzystać przede wszystkim z punktów odbioru osobistego, takich jak Paczkomaty czy sklepy Żabka (wyjątkiem jest list polecony). Co również może być istotne, swoje produkty w ramach Allegro Smart! oferować mogą jedynie zaufani sprzedawcy.

Reklama

Po pierwszym tygodniu działania nowej usługi, Allegro zdecydowanie ma powody do zadowolenia. Zgodnie z informacjami portalu money.pl do programu Allegro Smart! dołączyło około 100 tysięcy osób. Co więcej, każdego dnia liczba ta rośnie o kolejne 10-15 tysięcy.

Chętnie do programu dołączają również sprzedawcy. W ciągu pierwszego tygodnia jego działania wystawili oni na sprzedaż 4 miliony nowych produktów. W sumie, w tym czasie, dostępna w ramach Allegro Smart! była niebagatelna liczba 34 milionów przedmiotów.

Jeszcze parę słów o klientach. Ci w ciągu pierwszego tygodnia zakupili w programie 850 tysięcy produktów. Co najchętniej? Przede wszystkim przedmioty codziennego użytku, ale sporą popularnością cieszyła się również elektronika czy książki. Dobrze przyjęto również dodatkowe promocje przygotowane tylko dla klientów korzystających z Allegro Smart! Niektóre z nich sięgają nawet 50% i rozchodzą się w ciągu kilku minut.

Prawdę mówiąc ani trochę nie jestem zdziwiony ciepłym przyjęciem wśród klientów. Powtórzę to, co pisałem już wcześniej – dla osób robiących sporo zakupów na Allegro jest to naprawdę bardzo dobra opcja na zaoszczędzenie pieniędzy.

https://www.tabletowo.pl/2018/08/28/allegro-smart-szczegoly-oferty/

Źródło: money.pl

   1. Jeśli wzorowali się na Amazonie, to niezbyt im wyszło, pominęli wszystko co sprawia, że Amazon Prime jest popularny. Za dużo limitów, zbyt jasno widać, że wszystko tak ustalili, by ani grosza nie stracić (dla porównania Amazon stosuje zasadę, że może na niektórych ludziach stracić, ale w zamian na innych zyska sporo, a limity dobrze ukrywa).

   2. Wiesz według mnie ta usługa ma pomóc allegro zwiększyć liczbę transakcji na portalu. Ile razy patrzy sie na allegro jakąś drobnostkę za 20-30 ale jak doliczy przesyłkę to się nie opłaca. Ja rozumiem że nie 10 zł ( z tą 1 zł przegiełes) no ale mogliby w reklamie uczciwie powiedzieć od 40 zł i wszystko by grałlo.Drugą kwestią że dobrzy sprzedawcy mają paczkomat allegro za 6 zł i o ile kupujesz coś sporadycznie to nie opłaca Tobie sie pakiet. Natomiast jeżeli robisz to m.in 2 razy w miesiącu to jak najbardziej

 1. Wwszystko fajnie ale unikam zakupów na tej platformie. Monopoliści ze złodziejskimi prowizjami dla sprzedających. Nie ma się czym podniecać i nabijać im kieszeni,.

 2. Hmm czy tak super? Przejrzałem swoje zakupy na Alledrogo i stwierdziłem że zakupów powyżej 40 zl miałem kilka. Jak dla mnie słabo to wyglada. Pozostanę przy aliexpress.

  1. No a ja zakupów ponad 40zl miałem w ostatnich latach kilkaset no i co? Jak nie kupujesz na allegro to chyba logiczne że ci się nie będzie opłacać.

 3. Inicjatywa świetna, ale w moim przypadku nie sprawdzi się. Niestety,
  moi klienci w zdecydowanej większości wybierają przesyłkę kurierską. I
  nie dziwię się, bo samemu zdarza mi się wzywać kuriera przez Sendit, gdy
  sprzedawca nie oferuje przesyłki kurierskiej – mogę liczyć wtedy na
  szybką i niedrogą dostawę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama