Allegro testuje nowy rodzaj finansowania zakupów – kredyt odnawialny

Przez ostatnie lata Allegro niezwykle się rozwinęło i cały czas szuka nowych sposobów, aby ułatwić życie kupującym. Ostatnią nowością jest Allegro Smart!, jednak serwis już rozpoczął testy kolejnego udogodnienia – finansowanie zakupów za pomocą kredytu odnawialnego, udzielanego przez bank BGŻ BNP Paribas.

Projekt nosi nazwę Raty Od.nowa. To zupełnie nowe podejście do kwestii kredytowania zakupów, ponieważ klient tylko raz wnioskuje o kredyt, podczas pierwszych zakupów, w przypadku których zdecyduje się na taką metodę płatności, a później wielokrotnie może korzystać z przyznanego mu limitu kredytowego.

Reklama

W praktyce wygląda to tak, że klient kupuje jakąś rzecz i wnioskuje o kredyt odnawialny. Może on mieć większą wartość niż wartość zakupów – zależy ona od oceny zdolności kredytowej użytkownika Allegro. Podczas kolejnych zakupów ponownie może on skorzystać z kredytu (o ile oczywiście ma dostępny odpowiedni limit), nie musząc już ponownie składać wniosku, gdyż robi się to tylko raz. Spłacane raty podnoszą dostępny limit kredytowy.

Usługa została dzisiaj (tj. 8 października 2018 roku) udostępniona dla zakupów z kategorii Sport i turystyka. Po zakończeniu testów, które według nieoficjalnych informacji mają potrwać od kilku do kilkunastu tygodni, będzie można z niej skorzystać także w przypadku przedmiotów z innych kategorii. Raty Od.nowa mają być dostępne dla wszystkich klientów indywidualnych (z wyłączeniem przeznaczenia produktów na cel działalności gospodarczej oraz kont Junior).

Z danych Allegro wynika, że ponad połowa klientów korzystających z dotychczas dostępnych produktów ratalnych na tej platformie to osoby, które skorzystały z tego typu usługi więcej niż jeden raz. Średnia kwota kredytowania to aktualnie 1500 złotych. Widać więc, że istnieje spore zapotrzebowanie na taki sposób finansowania zakupów.

Źródło: BGŻ BNP Paribas, Cashless