Allegro nie chce, abyś martwił się godzinami doręczeń, więc uruchamia usługę "Kurier wieczór" - Tabletowo.pl

Allegro nie chce, abyś martwił się godzinami doręczeń, więc uruchamia usługę „Kurier wieczór”

Zamawianie przesyłki kurierem jest dosyć popularną formą transportu zakupionych towarów. Jest tylko jeden problem – nie każdy może odebrać paczkę w pracy czy szkole, a to właśnie w okolicach południa ma miejsce najwięcej prób doręczenia. Naprzeciw takim sytuacjom wychodzi Allegro, które wraz z DHL uruchomiło usługę „Kurier wieczór”.

Zgodzicie się ze mną, że przy zamawianiu wszelkiego rodzaju rzeczy w internecie, kurier na ogół jest opcją najbezpieczniejszą. Zawsze jest opcja śledzenia, można sprawdzić zawartość paczki przy odbiorze, a gdy podejrzewamy jej uszkodzenie zewnętrzne – mamy jakieś pole do manewru. Dodatkowo, ceny przesyłek kurierskich stają się coraz bardziej korzystne i na ogół nie przekraczają kilkunastu złotych.

Z kurierami jest jednak jeden, dosyć powszechny problem – ich godziny pracy często pokrywają się z godzinami, w których odbiorcy nie ma w domu. Co to oznacza? Po paczkę trzeba będzie się przejść do punktu stacjonarnego (które ostatnio stają się dosyć powszechne) albo przekierować kuriera do pracy lub szkoły. Z tym, że nie każdy ma i taką możliwość, pomijając fakt, że to niezbyt wygodna opcja.

Naprzeciw takim sytuacjom wychodzi Allegro, które do zrealizowania swojego planu potrzebowało pomocy DHL. Podobno aż 70% klientów portalu aukcyjnego chciałoby odbierać przesyłki wieczorem, a aż 40% kupujących rezygnuje z przesyłki kurierskiej z powodu niekorzystnych godzin doręczenia. Ale teraz każdy sprzedawca może zaproponować swoim klientom przesyłkę „Kurier wieczór”, która w większości miast zostanie dostarczona w godzinach 18:00-22:00, zaś w pozostałych rejonach po godzinie 17.

A wiecie co jest w tym wszystkim najlepsze? Cena, która przy płatności z góry nie przekroczy 12,24 złotych brutto, a przy opcji pobraniowej wzrośnie o zaledwie „trójkę”. Są to wartości podane dla paczek nie cięższych niż 10 kilogramów, ale za odpowiednią dopłatą możliwe będzie dostarczanie przesyłek do 20 oraz do 32,5 kilograma.

Co dodatkowo zyskuje klient? Możliwość bezpośredniego śledzenia paczki w zakładace Moje Kupione oraz zwrotu połowy kosztów w przypadku czasu dostawy dłuższego niż 2 dni (licząc od momentu nadania). Jedynym warunkiem jest to, żeby sprzedawcy zdecydowali się na dodanie tej formy dostawy do swoich aukcji. Nie wiem jak Wy, ale ja nie mogę się doczekać.

źródło: Allegro
grafika główna: kadr z zamieszczonego filmu

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona