Ponieważ tabletów 2-w-1 zawsze mało, Alcatel pokazuje model PLUS 12 z hotspotem w klawiaturze 20

Ponieważ tabletów 2-w-1 zawsze mało, Alcatel pokazuje model PLUS 12 z hotspotem w klawiaturze

Liczba „12” dość łatwo sugeruje, z jak dużym urządzeniem mamy do czynienia. Tak, urządzenie Alcatela to nowy, 12-calowy tablet z Windowsem 10, z doczepianą klawiaturą i modemem LTE. Czego oprócz tego możemy się dowiedzieć na temat tego urządzenia?

Alcatel zaprezentował całkiem nieźle wyglądającą hybrydę, należącą do serii PLUS – urządzeń 2-w-1. Charakteryzuje się slotem na karty SIM, dzięki czemu nasza praca może być autentycznie mobilna. Za łączność odpowiada modem 4G LTE, wraz z Wi-Fi 802.11n i Bluetooth 4.2.

Ponieważ tabletów 2-w-1 zawsze mało, Alcatel pokazuje model PLUS 12 z hotspotem w klawiaturze 21

Ekran to 12-calowy panel LCD, pracujący w rozdzielczości Full HD. Nad nim znajdziemy kamerkę 5 Mpix, umożliwiającą prowadzenie wideorozmów. Oprócz tego na wyposażeniu znalazły się głośniki stereo i mikrofon.

Ponieważ tabletów 2-w-1 zawsze mało, Alcatel pokazuje model PLUS 12 z hotspotem w klawiaturze 22

Procesorem napędzającym PLUS 12 jest Intel Celeron N3350 – w pełni mobilny, energooszczędny chipset (1,1 GHz, do 2,4 GHz w trybie boost). Oprócz tego wśród podzespołów znajdziemy 4 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Dla Windowsa 10 nie jest to zbyt dużo, jednak pamięć da się rozszerzyć przy pomocy kart microSD. Sprzęt wyposażono w zestaw złącz: USB typu C, USB, micro-HDMI oraz jack 3,5 mm, co czyni z tego tabletu urządzenie, które można podłączyć niemal do wszystkiego. Wśród funkcji znajduje się też czytnik linii papilarnych, dzięki któremu można logować się do systemu przez Windows Hello.

Ponieważ tabletów 2-w-1 zawsze mało, Alcatel pokazuje model PLUS 12 z hotspotem w klawiaturze 23

Jest jeden bardzo ciekawy „bajer” dotyczący klawiatury. Jako, że to właśnie w niej znajduje się slot na karty SIM, może ona działać jako hotspot WiFi dla 15 urządzeń jednocześnie. To dzięki temu, że w jej środku znajduje się osobna bateria 2580 mAh, odrębny procesor Cortex-A7 1,2 GHz, 128 MB pamięci RAM i 256 MB pamięci wewnętrznej. To sprawia, że klawiatura Alcatela niemal żyje własnym życiem.

Sama hybryda ma akumulator o pojemności 6900 mAh. Wymiary sprzętu to 284 x 175 x 7,9 mm.

Ponieważ tabletów 2-w-1 zawsze mało, Alcatel pokazuje model PLUS 12 z hotspotem w klawiaturze 24

Tablet będzie dostępny w kolorze grafitowym. Pojawi się w Europie w lipcu, w cenie 499 euro.

 

źródło: informacja prasowa, Alcatel, PClab