Ponieważ tabletów 2-w-1 zawsze mało, Alcatel pokazuje model PLUS 12 z hotspotem w klawiaturze | Tabletowo.pl

Ponieważ tabletów 2-w-1 zawsze mało, Alcatel pokazuje model PLUS 12 z hotspotem w klawiaturze

Dołącz do dyskusji 0

Liczba „12” dość łatwo sugeruje, z jak dużym urządzeniem mamy do czynienia. Tak, urządzenie Alcatela to nowy, 12-calowy tablet z Windowsem 10, z doczepianą klawiaturą i modemem LTE. Czego oprócz tego możemy się dowiedzieć na temat tego urządzenia?

Alcatel zaprezentował całkiem nieźle wyglądającą hybrydę, należącą do serii PLUS – urządzeń 2-w-1. Charakteryzuje się slotem na karty SIM, dzięki czemu nasza praca może być autentycznie mobilna. Za łączność odpowiada modem 4G LTE, wraz z Wi-Fi 802.11n i Bluetooth 4.2.

Ekran to 12-calowy panel LCD, pracujący w rozdzielczości Full HD. Nad nim znajdziemy kamerkę 5 Mpix, umożliwiającą prowadzenie wideorozmów. Oprócz tego na wyposażeniu znalazły się głośniki stereo i mikrofon.

Procesorem napędzającym PLUS 12 jest Intel Celeron N3350 – w pełni mobilny, energooszczędny chipset (1,1 GHz, do 2,4 GHz w trybie boost). Oprócz tego wśród podzespołów znajdziemy 4 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Dla Windowsa 10 nie jest to zbyt dużo, jednak pamięć da się rozszerzyć przy pomocy kart microSD. Sprzęt wyposażono w zestaw złącz: USB typu C, USB, micro-HDMI oraz jack 3,5 mm, co czyni z tego tabletu urządzenie, które można podłączyć niemal do wszystkiego. Wśród funkcji znajduje się też czytnik linii papilarnych, dzięki któremu można logować się do systemu przez Windows Hello.

Jest jeden bardzo ciekawy „bajer” dotyczący klawiatury. Jako, że to właśnie w niej znajduje się slot na karty SIM, może ona działać jako hotspot WiFi dla 15 urządzeń jednocześnie. To dzięki temu, że w jej środku znajduje się osobna bateria 2580 mAh, odrębny procesor Cortex-A7 1,2 GHz, 128 MB pamięci RAM i 256 MB pamięci wewnętrznej. To sprawia, że klawiatura Alcatela niemal żyje własnym życiem.

Sama hybryda ma akumulator o pojemności 6900 mAh. Wymiary sprzętu to 284 x 175 x 7,9 mm.

Tablet będzie dostępny w kolorze grafitowym. Pojawi się w Europie w lipcu, w cenie 499 euro.

źródło: informacja prasowa, Alcatel, PClab

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona