Alcatel 5, Alcatel 3v i Alcatel 1x (fot. Alcatel)

W 2018 roku Alcatel zaoferuje trzy serie – Alcatel 5, 3 oraz 1 – i dla każdego przygotuje coś odpowiedniego

Przy okazji targów CES 2018 Alcatel postanowił poinformować, jak będzie wyglądać jego tegoroczne portfolio. Producent pokazał nawet kilka modeli, ale oficjalnie zaprezentuje je dopiero na targach MWC 2018 w Barcelonie, które rozpoczynają się 26 lutego 2018 roku. Dostaliśmy jednak przedsmak tego, czego powinniśmy się spodziewać w najbliższych miesiącach.

Reklama

Najważniejszą linią w portfolio będzie ta, oznaczona jako Alcatel 5. Mają do niej przynależeć smartfony, oferujące wysoką wydajność (aczkolwiek nie należy tu oczekiwać jednostek pokroju najmocniejszych Snapdragonów), wyświetlacze o proporcjach 18:9 (2:1), zaawansowane funkcje typu odblokowywanie urządzenia twarzą oraz baterie, zapewniające co najmniej jeden dzień wymagającej pracy na pojedynczym ładowaniu. Propozycje z tej serii mają kosztować maksymalnie 300 dolarów.

Alcatel 5 (fot. Alcatel)

Na serię Alcatel 3 mają z kolei składać się średniopółkowce, oferujące najpopularniejsze aktualnie rozwiązania. Mowa tu m.in. o wyświetlaczach o dużej przekątnej, wysokiej rozdzielczości i proporcjach 18:9 (2:1) oraz podwójnych aparatach. Nie zabraknie też bardzo dobrej jakości wykonania. Urządzenia z tej rodziny mają kosztować maksymalnie 200 dolarów.

Alcatel 3v (fot. Alcatel)

Najniżej pozycjonowaną, aczkolwiek również istotną będzie seria Alcatel 1. Choć budżetowa, ma oferować „wykonanie premium, wyświetlacze o proporcjach 18:9 (2:1) i inne funkcje, znane z flagowych urządzeń”. Ceny smartfonów z tej linii mają nie przekraczać progu 100 dolarów.

Alcatel 1x (fot. Alcatel)

Zapowiedzi Alcatela brzmią obiecująco, aczkolwiek na razie trzeba wstrzymać się z nadmiernym entuzjazmem, ponieważ producent na razie nie zdradził specyfikacji żadnej z nadchodzących nowości. Jak wspomniałem na początku, wszystkie karty – a przynajmniej spora ich część – zostaną odkryte dopiero na targach MWC 2018 w Barcelonie, do których zostało jeszcze trochę czasu.

Z drugiej strony do tej pory usłyszeliśmy już co nieco o modelach Alcatel 5 i Alcatel 3c, więc możemy powoli zacząć sobie mniej więcej wyobrażać, jak będzie wyglądało tegoroczne portfolio Alcatela. Mnie osobiście specjalnie ta wizja nie porywa (no, może poza bardzo ciekawym designem pierwszego z ww. smartfonów), lecz producent na pewno wie, co robi i jest przekonany, że ta strategia mu się opłaci. Trzymam kciuki.

Źródło: Phone Arena, AndroidAuthority, Android Police