Alcatel Idol Pro 4 będzie niewiele gorszym od HP Elite x3 flagowcem z Windows 10 Mobile

W niedalekiej przyszłości rynek zapełni się flagowcami z Windows 10 Mobile. Bynajmniej jednak nie wyjdą one spod skrzydeł Microsoftu, a HP oraz Alcatela, a być może również HTC. Wiemy już, że pierwszy z wymienionych zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Drugi natomiast nie będzie wcale dużo gorszy – świadczą o tym najnowsze przecieki na jego temat.

Dotychczas na temat Idol Pro 4 wiedzieliśmy tylko tyle, że zostanie on wyposażony w wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820, system operacyjny Windows 10 Mobile i możliwość obsługi Continuum. Teraz natomiast, dzięki kolejnemu przeciekowi, dowiadujemy się, że smartfon będzie prawdziwym flagowcem ze świetną specyfikacją.

Oczywiście, jeśli potwierdzi się, że Idol Pro 4 otrzyma również 6-calowy ekran (którego rozdzielczość może wzrosnąć do QHD, czyli 1440×2560 – tak bowiem jest w HP Elite x3), 4 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej (brak na obecną chwilę danych o możliwości rozszerzenia), aparat główny 22 Mpix, kamerkę 10 Mpix na przodzie oraz wsparcie dla Enhanced Continuum.

Na razie nie wiadomo, kiedy Alcatel oficjalnie zaprezentuje Idol Pro 4, nie mówiąc już o jego (przynajmniej prawdopodobnej) cenie. Na takie informacje musimy niestety poczekać.

*Na grafice wyróżniającej Alcatel Idol 4

Źródło: NokiaPowerUser