Alcatel Idol 4S z Windows 10 Mobile trafi do sprzedaży w Europie w drugim kwartale 2017 roku 15
Alcatel Idol 4S z Windows 10 Mobile

Alcatel Idol 4S z Windows 10 Mobile trafi do sprzedaży w Europie w drugim kwartale 2017 roku

Z Alcatelem Idol 4S z Windows 10 Mobile jest o tyle zabawna historia, że początkowo miał go dostać na wyłączność amerykański T-Mobile, a ostatecznie producent zdecydował (dlaczego – nie pytajcie, niestety nie wiem), że smartfon trafi do sprzedaży również w Europie. Teraz wiemy, że stanie się to w drugim kwartale 2017 roku.

Słowacki serwis Windowscentrum postanowił zapytać Alcatela, na kiedy planowane jest rozpoczęcie dystrybucji Idol 4S z Windows 10 Mobile na terenie Starego Kontynentu. W odpowiedzi otrzymał informację, że przynajmniej w Czechach i na Słowacji smartfon trafi do sprzedaży w drugim kwartale 2017 roku. Przy okazji producent napisał, że urządzenie jest już dostępne w Stanach Zjednoczonych, jednak nie zaleca go sprowadzać z uwagi na fakt, że nie obsługuje ono europejskich częstotliwości.

Wydawać by się mogło, że skoro Idol 4S z Windows 10 Mobile pojawi się w Czechach i na Słowacji, to u nas także powinien. Niestety, nie jest to takie pewne – szczególnie, że jeszcze w grudniu francuski oddział Alcatela poinformował, że smartfon trafi do „niektórych krajów w Europie, w tym na pewno do Francji”. A trochę na Starym Kontynencie państw jest, więc o żadnej pewności mowy być nie może.

Ale jeśli nawet Idol 4S z Windows 10 Mobile nie pojawi się oficjalnie w Polsce, to nie będzie żadnym problemem, aby ściągnąć go z Francji czy od naszych południowych sąsiadów. Na razie jednak nie wiadomo, na jaki wydatek trzeba się ewentualnie szykować. W Stanach Zjednoczonych smartfon kosztował na start 470 dolarów (~1900 złotych), lecz nie oznacza to, że w Europie przyjdzie klientom za niego zapłacić podobne pieniądze.

Specyfikacja Idola 4S z Windows 10 Mobile obejmuje m.in. 5,5-calowy wyświeltacz AMOLED o rozdzielczości Full HD (1080×1920; ppi=401), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 2,15 GHz z Adreno 530, 4GB RAM, 64GB pamięci wewnętrznej (z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128GB), aparat główny 21 Mpix (Sony IMX230) z PDAF i podwójną diodą doświetlającą, szerokokątną (84°) kamerkę 8 Mpix na przodzie, czytnik linii papilarnych, dwa głośniki Hi-Fi 1.2W, USB Typu C oraz akumulator o pojemności 3000 mAh z Qualcomm Quick Charge 3.0. Całość działa pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10 Mobile ze wsparciem dla trybu ContinuumWindows Hello oraz Cortaną.

Źródło: Windowscentrum.sk przez MSPoweruser