Alcatel A3 XL - wszystko pięknie, ale 1GB RAM wygląda słabo 20

Alcatel A3 XL – wszystko pięknie, ale 1GB RAM wygląda słabo

Prawdziwie dużych smartfonów na rynku jest wciąż niewiele. Pisząc „prawdziwie dużych” mam na myśli modele z ekranami ok. 6 cali, czyli większymi od standardowych (za standard aktualnie przyjmuję 5,5″), ale wciąż mniejsze od tabletów (tych 7-, ale i 8-calowych). Alcatel pokazał dziś, że da się wyprodukować 6-calowy smartfon w niskiej cenie, który będzie w stanie przekonać do siebie potencjalnych (niewymagających) użytkowników. I serio tak myślę, bo zaprezentowany dziś Alcatel A3 XL ma coś w sobie. Szkoda tylko, że wraz z tym „czymś” otrzymujemy tylko 1GB RAM, który w 2017 roku zakrawa na mało śmieszny żart.

Ale mimo tego nie skreślajmy A3 XL, bo jego cena naprawdę nie należy do wysokich – w Stanach został wyceniony na 199 dolarów. W tej kwocie, co dla wielu aktualnie najważniejsze, udało się zaimplementować nie tylko LTE, ale również czytnik linii papilarnych, który wciąż kojarzony jest ze wyższą i najwyższą półką cenową.

Co mamy na pokładzie Alcatela A3 XL? Patrząc na parametry techniczne moje oczy wędrują zawsze ku trzem parametrom. Pierwszym jest wyświetlacz – w tym przypadku 6-calowy o rozdzielczości tylko HD (1280×720 pikseli) – w tej półce cenowej wydaje się w porządku, ale podczas codziennego użytkowania może być to odczuwalne. Drugi to procesor – czterordzeniowy Mediatek MT8735B, a zaraz obok niego pamięć RAM – jest jej tu, niestety, jak na lekarstwo – tylko 1GB RAM. Trzeci komponent to akumulator i tu też nie ma mowy o wielkiej pojemności, ale w tej cenie wydaje się OK – 3000 mAh.

Jeśli chodzi o aparaty – z tyłu 8 Mpix, z przodu – 5 Mpix. Pamięci wewnętrznej mamy 8GB, oczywiście z możliwością rozszerzenia dzięki slotowi kart microSD. Co cieszy chyba najbardziej, urządzenie prosto z pudełka działa pod kontrolą Androida 7.0 Nougat, co wciąż – niestety – nie jest wcale takie oczywiste, jak mogło by się wydawać (tak, piję ku najnowszym smartfonom Samsunga z serii Galaxy A 2017).

Na koniec wspomnę jeszcze tylko, że świeżo zaprezentowana nowość trafi do Europy w drugim kwartale bieżącego roku.

Alcatel określił model A3 XL jako „tani, ale bezkompromisowy”. Zgadzacie się z tą opinią?

źródło: digitaltrends, androidheadlines