Alcatel szykuje swoją „a-trójkę”. Informacje na temat tego modelu zdradza nam GFXBench

Nie będę się zakładał, ale podejrzewam, że (mniejsza lub większa, ale na pewno jakaś) część osób, jeżeli zobaczy zlepek „A3”, od razu pomyśli o Samsungu Galaxy A3. Tymczasem w tym przypadku nie mamy do czynienia z propozycją Koreańczyków, a Alcatela. Smartfon niedługo powinien zadebiutować oficjalnie, jednak my już teraz, dzięki GFXBench, znamy jego specyfikację.

Urządzenie wyposażono w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD (720×1280; ppi=294), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 210 1,1 GHz z układem graficznym Adreno 304, 2GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej (nie powinno zabraknąć możliwości jej rozszerzenia przy pomocy karty microSD) oraz aparaty: 8 Mpix na tyle i 5 Mpix na przodzie (oba z funkcją nagrywania wideo w jakości 720p). Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat.

Alcatel A3 w GFXBench

Jak widać, Alcatel A3 (odruchowo chciałem napisać Galaxy A3 ;)) będzie budżetową propozycją. Jego cena nie powinna przekroczyć 100-120 dolarów. Miło jednak, że producent zdecydował się zastosować 2GB RAM i 16GB pamięci wewnętrznej oraz Androida 7.0 Nougat. Ciekawe też, czy urządzenie zaoferuje także czytnik linii papilarnych (tego na razie nie wiadomo).

Alcatel A3 nie jest jednak pierwszą a-trójką w ofercie tego producenta. Alcatel niedawno przedstawił światu model A3 XL z 6-calowym wyświetlaczem, ale jednocześnie tylko 1GB RAM i 8GB pamięci wewnętrznej (choć również z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD). Wersja XL kosztuje w Stanach Zjednoczonych 199 dolarów.

Na grafice wyróżniającej Alcatel A3 XL

Źródło: GFXBench przez @rquandt