Alcatel szykuje swoją „a-trójkę”. Informacje na temat tego modelu zdradza nam GFXBench | Tabletowo.pl

Alcatel szykuje swoją „a-trójkę”. Informacje na temat tego modelu zdradza nam GFXBench

Dołącz do dyskusji 0

Nie będę się zakładał, ale podejrzewam, że (mniejsza lub większa, ale na pewno jakaś) część osób, jeżeli zobaczy zlepek „A3”, od razu pomyśli o Samsungu Galaxy A3. Tymczasem w tym przypadku nie mamy do czynienia z propozycją Koreańczyków, a Alcatela. Smartfon niedługo powinien zadebiutować oficjalnie, jednak my już teraz, dzięki GFXBench, znamy jego specyfikację.

Urządzenie wyposażono w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD (720×1280; ppi=294), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 210 1,1 GHz z układem graficznym Adreno 304, 2GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej (nie powinno zabraknąć możliwości jej rozszerzenia przy pomocy karty microSD) oraz aparaty: 8 Mpix na tyle i 5 Mpix na przodzie (oba z funkcją nagrywania wideo w jakości 720p). Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat.

Alcatel A3 w GFXBench

Jak widać, Alcatel A3 (odruchowo chciałem napisać Galaxy A3 ;)) będzie budżetową propozycją. Jego cena nie powinna przekroczyć 100-120 dolarów. Miło jednak, że producent zdecydował się zastosować 2GB RAM i 16GB pamięci wewnętrznej oraz Androida 7.0 Nougat. Ciekawe też, czy urządzenie zaoferuje także czytnik linii papilarnych (tego na razie nie wiadomo).

Alcatel A3 nie jest jednak pierwszą a-trójką w ofercie tego producenta. Alcatel niedawno przedstawił światu model A3 XL z 6-calowym wyświetlaczem, ale jednocześnie tylko 1GB RAM i 8GB pamięci wewnętrznej (choć również z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD). Wersja XL kosztuje w Stanach Zjednoczonych 199 dolarów.

Na grafice wyróżniającej Alcatel A3 XL

Źródło: GFXBench przez @rquandt

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona