Alcatel 5 (fot. Alcatel)

Alcatel 5 będzie flagowcem z zupełnie nieflagową specyfikacją, jednak za taką cenę może tak być

Wszystko wskazuje na to, że Alcatel 5 będzie tegorocznym flagowcem Alcatela. Określenie to może być jednak nieco mylące (choć ogólnie jest jak najbardziej trafne), ponieważ sama specyfikacja na to nie wskazuje. Z drugiej strony, za taką cenę tę lekką „sprzeczność” można zaakceptować.

Alcatel 5 zostanie wyposażony w wyświetlacz IPS o przekątnej 5,7 cala, proporcjach 18:9 (2:1) i rozdzielczości HD+, tj. 1440×720 pikseli, co przełoży się na 282 ppi. Warto w tym miejscu dodać, że Alcatel zdecydował się go ulokować niesymetrycznie – dolna ramka jest naprawdę bardzo wąska, natomiast ta na górze jest już wyraźnie szersza. Podejrzewam jednak, że przełoży się to na wyższy komfort użytkowania tego sprzętu (a przynajmniej tak sobie to wyobrażam).

Sercem Alcatela 5 będzie ośmiordzeniowy (4x ARM Cortex-A53 1,5 GHz + 4x ARM Cortex-A53 1,0 GHz; 28 nm) procesor MediaTek MT6750T z układem graficznym Mali-T860 MP2. Do tego smartfon ma zaoferować 3 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD. Najmocniejszą stroną tego modelu ma być jednak aparat na przodzie.

Alcatel 5 zaoferuje bowiem składającą się z dwóch „oczek” kamerkę. Pierwsze z nich, główne, będzie miało rozdzielczość 13 Mpix i przysłonę f/2.0. Drugie natomiast 5 Mpix (rozmiar pojedynczego piksela 1,4µm) i obiektyw szerokokątny 120°. Co ciekawe, jeśli smartfon wykryje, że w polu jego widzenia są więcej niż dwie twarze, automatycznie przełączy się na tryb szerokokątny. Oczywiście nie zabraknie także funkcji odblokowywania twarzą, ale to w sumie w 2018 roku oczywiste.

Na tyle Alcatela 5 znajdzie się pojedynczy aparat główny o rozdzielczości 12 Mpix z przysłoną f/2.0 oraz czytnik linii papilarnych. Plecki mają być metalowe z fakturą szczotkowanego aluminium, dodatkowo zostaną zaoblone na krawędziach, aby upewnić chwyt w dłoni. Urządzenie zasili akumulator o pojemności 3000 mAh (ładowanie przez port USB Typu C). Całość ma mieć grubość 8,45 mm i ważyć 144 gramów (więc dość niewiele, jak na sprzęt tej wielkości).

Serwis źródłowy podaje, że za Alcatela 5 trzeba będzie zapłacić w Europie 229,99 euro, tj. równowartość ~950 złotych. Patrząc przez pryzmat – przede wszystkim – procesora mogłoby się to wydawać rozbojem w biały dzień, lecz w ogólnym rozrachunku, przynajmniej moim zdaniem, smartfon jest wart tych pieniędzy i uważam, że to uczciwa cena. Oficjalna premiera najpewniej na MWC 2018 w Barcelonie.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/01/09/alcatel-oferta-portfolio-2018-roku-seria-alcatel-5-alcatel-3-alcatel-1-ces-2018/

Źródło: WinFuture.de