Alcatel Shine Lite (fot. Tabletowo.pl)

Tak będzie wyglądał tegoroczny flagowiec Alcatela, model Alcatel 5. Jest naprawdę bardzo ładny

Język stylistyczny Alcatela jest dość… specyficzny. Mimo to, producentowi udało się stworzyć kilka naprawdę ładnych konstrukcji, na przykład modele Idol 3, Idol 4 czy Shine Lite. Całkiem atrakcyjny wizualnie może być również nadchodzący flagowiec, Alcatel 5.

Alcatel nie zamierza pozostać obojętnym na najnowsze trendy i dlatego w przywoływanym smartfonie zastosuje wyświetlacz o proporcjach 18:9 (2:1). Nie wiemy natomiast, jaką przekątną oraz rozdzielczość ma mieć ekran, ale miejmy nadzieję, że producent zdecydował się na Full HD+, tj. 2160×1080 pikseli. Zależeć to jednak będzie od zastosowanego procesora – a chodzą słuchy, że Alcatel 5 napędzać ma ośmiordzeniowy MediaTek MT6750 z układem graficznym Mali-T860 MP2 (wersja bez literki „T” w nazwie obsługuje jedynie panele HD).

Warto jeszcze na chwilę powrócić do wyświetlacza, ponieważ poniższy render sugeruje, że Alcatel ulokował go niesymetrycznie, przez co dolna ramka jest znacznie węższa niż górna. Być może wynika to jednak z faktu, że nad ekranem umieszczono podwójną kamerkę do selfie oraz wideorozmów, który to moduł mimo wszystko wymaga trochę miejsca.

Render pokazuje też, że plecki Alcatel 5 będą miały fakturę szczotkowanego aluminium, aczkolwiek nie mogę się oprzeć wrażeniu, że są one plastikowe. Na tyle znalazł się także pojedynczy aparat główny z podwójną, dwukolorową diodą doświetlającą i czytnik linii papilarnych. Dzięki FCC (Federalnej Komisji Łączności) wiemy również, że smartfon wyposażono w USB Typu Cakumulator o pojemności 3000 mAh.

Alcatel 5 (fot. @evleaks)

Jak Wam się podoba Alcatel 5? Według mnie – przynajmniej na renderze – smartfon prezentuje się naprawdę ładnie. Intrygujące jest też to niesymetrycznie ułożenie wyświetlacza – ciekawe, jak wpłynie to na komfort korzystania z tego urządzenia.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/12/29/alcatel-3c-specyfikacja/

*Na zdjęciu tytułowym Alcatel Shine Lite (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: @evleaks, XDA-Developers