Alcatel Shine Lite (fot. Tabletowo.pl)

Wiemy już, jakie smartfony z wyższej półki Alcatel zaprezentuje w 2018 roku

2017 rok jeszcze się nie skończył, ale większość producentów pokazała wszystko, co miała zaprezentować i skupiła się na przygotowywaniu przyszłorocznego portfolio. Alcatel jest jednym z nich. My jednak nie musimy czekać do 2018 roku, ponieważ już teraz wiemy, premiery jakich smartfonów z wyższej półki powinniśmy się spodziewać.

Od razu trzeba zaznaczyć, że Alcatel przez cały 2018 rok zaprezentuje znacznie więcej urządzeń – nie tylko te, które za chwilkę Wam pokażę. Te modele mają być przedstawicielem „wyższej półki”, aczkolwiek nie równałbym tego z określeniem „flagowce”, ponieważ akurat ten producent raczej takowych nie zwykł robić. Wymienione i widoczne poniżej smartfony będą jednak tymi „lepszymi” i mocniejszymi w ofercie.

Jak podaje Evan Blass, urządzenia mają stworzyć rodzinę na wzór serii Idol. Najważniejszym jej przedstawicielem zostanie Alcatel 5. Nieco niżej pozycjonowane będą Alcatel 3vAlcatel 3x, natomiast na końcu hierarchii znajdą się Alcatel 3Alcatel 3cAlcatel 1x. Niby to tylko sześć modeli, ale jak widać, jeden z nich, Alcatel A3, pojawi się na rynku w aż czterech wersjach!

Alcatel 5, Alcatel 3v, Alcatel 3x, Alcatel 3, Alcatel 3c i Alcatel 1x (fot. @evleaks)

Dzięki powyższej grafice wiemy też już, że Alcatel także nie pozostanie obojętny na najnowsze trendy na rynku i również zacznie wyposażać swoje smartfony w wyświetlacze o proporcjach 18:9 (2:1). Co ciekawe, wszystkie jak leci, bez wyjątków – a przynajmniej z tej rodziny produktowej. Niektóre z nich – Alcatel 3c i Alcatel 1x – nie dostaną jednak czytnika linii papilarnych, choć wydawałoby się, że w 2018 roku powinny mieć je wszystkie urządzenia, bez względu na to, z jakiej półki pochodzą.

Z jednej strony osobiście cieszę się, że wiadomo już, czego spodziewać się po Alcatelu, jednak z drugiej już teraz zaczyna mnie boleć głowa na widok przyjętego schematu nazewnictwa – na obecną chwilę w ogóle go bowiem nie ogarniam. M.in. dlatego, że w tym roku zadebiutowały Idol 5 i Idol 5S, a przedstawiona powyżej rodzina produktowa ma być jej odpowiednikiem – dlaczego więc Alcatel 5, a nie Alcatel 6? Braku „czwórki” się nie czepiam, ponieważ w Azji nieszczególnie przepadają za tą cyfrą.

Mimo wszystko najważniejsze jest jednak to, co ww. smartfony zaoferują. Mam nadzieję, że dużo dobrego i będą ciekawymi propozycjami w bardzo atrakcyjnych cenach. Osobiście myślę, że część z nich zobaczymy już na targach MWC 2018 w Barcelonie.

A Wam jak się podobają nowe Alcatele? Pamiętajcie, że firma zaprezentuje też inne, na pewno tańsze modele, których na powyższej grafice nie widać.

*Na zdjęciu tytułowym Alcatel Shine Lite (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: @evleaks