Akumulator Microsoft Surface Pro starczy na 4,5 godziny pracy? - Tabletowo.pl

Akumulator Microsoft Surface Pro starczy na 4,5 godziny pracy?

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Akumulator Microsoft Surface Pro starczy na 4,5 godziny pracy? Microsoft

Ponieważ tablety Microsoft Surface Pro i Surface RT powoli wkraczają na polski rynek, nim wydamy niespełna trzy tysiące złotych, warto bliżej przyjrzeć się ich wadom. Poza problemami z jakością wykonania obudów i akcesoriów oraz wydajnością, użytkownicy skarżą się na czas pracy na pojedynczym ładowaniu. Podczas gdy tańszy, bardziej mobilny model Surface RT może działać przez 8-9 godzin i nie domagać się podłączenia do prądu, akumulator Surface Pro opróżni się po maksymalnie 4,5 godzinie.

Informacja została oficjalnie potwierdzona przez Microsoft na portalu społecznościowym Twitter. W odpowiedzi na pytanie jednego z użytkowników, przedstawiciel giganta z Redmond stwierdził, że mimo baterii o pojemności 42,5 Wh, Surface Pro będzie działał o połowę krócej od Surface RT. Nie ulega wątpliwości, że na pobór energii mają wpływ jego mocne, niezoptymalizowane pod kątem nadmiernej mobilności, podzespoły. Tytułem przypomnienia, na karcie specyfikacji tabletu Microsoft Surface Pro znalazł się procesor Intel Core i5, ekran o wysokiej rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli oraz komputerowy system operacyjny Windows 8 ze wsparciem dla tysięcy programów napisanych z myślą o Windows 7.

Surface Pro wygląda jak tablet, ale technicznie rzecz biorąc jest laptopem i z urządzeniami tego typu powinniśmy go porównywać. W kategorii przenośnych, superwydajnych komputerów, 4,5 godziny czasu pracy na baterii to wynik przeciętny, ale nie tragiczny. Czy mocne podzespoły Surface Pro usprawiedliwiają jego cenę? Tablet został wyceniony na 899 dolarów za wersję 64GB oraz 999 dolarów za wariant 128GB. Ceny nie obejmują klawiatur Touch Cover i Type Cover, które są sprzedawane osobno.

via Tablet-News

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona