fot. Google

Preinstalowane aplikacje Androida wkrótce nie będą potrzebowały sklepu Google, żeby się aktualizować

Google informuje niektórych programistów o zmianie podejścia do sposobu aktualizowania aplikacji wstępnie zainstalowanych na smartfonach. W przyszłości nie będzie do tego nawet potrzebny sklep Google Play.

Kiedy uruchamiamy po raz pierwszy urządzenie z Androidem na pokładzie, zwykle jesteśmy proszeni o zalogowanie się na swoje konto Google. Dopiero wtedy preinstalowane aplikacje mają szansę na to, by zaktualizować się do najwyższych funkcjonujących wersji. Jeśli pominiemy krok logowania na konto Google, stracimy możliwość działania na najnowszym możliwym oprogramowaniu.

Reklama

Gigant z Mountain View testuje obecnie nową metodę aktualizacji swoich podstawowych aplikacji, która nie jest tak silnie związana ze sklepem Google Play. Użytkownik będzie mógł mieć gwarancję ich najświeższych aktualizacji, nawet jeśli nie będzie zalogowany na koncie Google. Wystarczy dostęp do internetu.

Oczywiście by zainstalować jakikolwiek nowy program ze sklepu Google Play, trzeba będzie podać adres e-mail oraz hasło do swojego konta Google. Rzecz dotyczy tylko tych aplikacji, które zainstaluje nam na urządzeniu producent sprzętu.

Tego typu strategia możliwa będzie do zastosowania tylko na urządzeniach działających na Androidzie Jelly Bean lub nowszym, a więc w praktyce – prawie że dla każdego urządzenia z Androidem, będącego obecnie w użytku.

 

źródło: Android Police przez Android Authority