Aktualizacja Windows RT 8.1 wycofana z Windows Store | Tabletowo.pl

Aktualizacja Windows RT 8.1 wycofana z Windows Store

Dołącz do dyskusji 0
windows 8.1

W zeszłym tygodniu do internetowego sklepu z aplikacjami Windows Store trafiła pierwsza poważna aktualizacja najnowszej odsłony systemu Windows oznaczona numerkiem 8.1. W większości przypadków nie było żadnych problemów z jej instalacją, dzięki czemu użytkownicy „okienek” mogli bez skrępowania cieszyć się nową wersją systemu (i poczuć rozczarowanie nieco „oszukanym” przyciskiem Menu Start).

Wyjątek stanowią jednak posiadacze urządzeń działających pod kontrolą systemu Windows RT. Aktualizacja tej wersji zawierała bowiem poważny błąd, który w skrajnych przypadkach potrafił nawet całkowicie uniemożliwić nam dalsze korzystanie z tabletu. Niektórzy użytkownicy po aktualizacji systemu zobaczyli bowiem jedynie niebieski ekran z napisem „Your PC needs to be repaired. The Boot Configuration Data file is missing some required information”. W obliczu tej sytuacji Microsoft zdecydował się na wycofanie aktualizacji z Windows Store. Nie wiadomo jeszcze kiedy będzie ona ponownie dostępna do pobrania.

Jeśli należycie do osób, u których aktualizacja systemu Windows RT zakończyła się wcześniej wspomnianym komunikatem o błędzie, propozycję rozwiązania problemu znajdziecie tutaj (oficjalnych rozwiązań ze strony Microsoft, poza odesłaniem tabletu do serwisu, jak na razie brak).

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona