Najnowsza aktualizacja aplikacji WhatsApp przynosi dwie duże nowości | Tabletowo.pl

Najnowsza aktualizacja aplikacji WhatsApp przynosi dwie duże nowości

Dołącz do dyskusji 0

WhatsApp sukcesywnie wzbogaca się o nowe funkcje, aczkolwiek ja osobiście najbardziej czekam na możliwość odtwarzania filmów z YouTube’a bezpośrednio w aplikacji, w pływającym okienku. Na to sobie jednak jeszcze trochę poczekamy, ponieważ najnowsza aktualizacja wprowadza inne (dokładniej rzecz ujmując dwie) nowości.

Pierwszą z nich są słowne statusy na kolorowym tle. Do tej pory jako status można było bowiem ustawić wyłącznie zdjęcie lub film, opcjonalnie okraszone jakimiś naklejkami i innymi dodatkami. Od teraz jednak statusem może być również słowo, a właściwie to słowa, ponieważ nie ma wyraźnie zaznaczonego limitu znaków. W dodatku użytkownik może wybrać typ czcionki i kolor tła, aczkolwiek tego ostatniego nie da się wybrać z palety, tylko trzeba po prostu przełączać, aż trafi się na coś odpowiedniego.

Aby dodać słowny status, należy przejść do zakładki „STATUS” i w prawym dolnym rogu dotknąć ikonkę ciemnozielonego ołówka na białym okrągłym tle. Resztę robi się już tak, jak opisałem to powyżej. Status widoczny jest przez 24 godziny, później bezpowrotnie znika. Kontakty z naszej listy dostają też powiadomienia, że ustawiliśmy nowy status, a my mamy możliwość sprawdzić, kto go zobaczył.

fot. Android Police

Drugą z nowości jest z kolei tryb „obraz w obrazie”. Aby go aktywować, wystarczy podczas rozmowy wideo nacisnąć klawisz „wstecz”. Niestety nawet nie mam jak sprawdzić, czy można je sobie dowolnie przesuwać, ponieważ działa to wyłącznie w przypadku urządzeń, pracujących pod kontrolą Androida 8.0 Oreo lub nowszego wydania (taka informacja na przyszłość). Aktualnie można je policzyć na palcach jednej dłoni, więc na początku wiele osób z tej opcji nie skorzysta.

fot. Android Police

Polecamy również:

Z WhatsApp codziennie korzysta już ponad miliard użytkowników

Źródło: Android Police, własne

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona