Twitter na Androida od dziś nieco wygodniejszy w obsłudze – pasek z kartami wędruje na dół ekranu | Tabletowo.pl

Twitter na Androida od dziś nieco wygodniejszy w obsłudze – pasek z kartami wędruje na dół ekranu

Dołącz do dyskusji 0

Dla użytkowników systemu iOS od zawsze jasne było, że Twitter ma ikony kart umieszczone na dole ekranu. Pasek nawigacji w Androidzie natomiast wiecznie przypięty był do górnej części interfejsu. Nie było w tym nic złego, ale odkąd ekrany smartfonów zaczęły nieznośnie rosnąć, sięganie kciukiem po poszczególne ikonki przestało być wygodne. Dobrze więc, że Twitter to zmienia.

Dolny pasek oficjalnej aplikacji Twittera testowany jest na Androidzie od maja. Choć osobiście nie miałem zainstalowanej wersji beta aplikacji, to opisywaną zmianą poczęstowano mnie już w zeszłym miesiącu. Umiejscawia ona ikony przełączania się między kartami w wygodnym miejscu, u dołu ekranu. Skrót do tworzenia nowego tweeta siłą rzeczy musiał powędrować odrobinę wyżej niż wcześniej, co również uważam za bardziej ergonomiczne rozwiązanie.

Dolny pasek pozwala więc teraz przełączać się między stroną główną, wyszukiwarką, powiadomieniami i wiadomościami prywatnymi. Szkoda, że nie można tego robić przeciągając palcem po środku ekranu w prawo bądź w lewo – obsługa gestami byłaby bardziej domyślna. Gesty, które wciąż funkcjonują, to przeciągnięcie od góry powodujące odświeżenie osi czasu oraz gest przeciągnięcia po ekranie z lewa na prawo, przywołujące tabelę z dodatkowymi funkcjami.

W miarę przewijania timeline’a, opis aktualnie używanej karty znika, robiąc miejsce dla przeglądanej treści. W karcie Powiadomień, możemy rozdzielić je na „Wszystko” i „Wzmianki”. Przy ikonie Wiadomości będziemy mieli wyświetlaną liczbę prywatnych komunikatów, które otrzymaliśmy tym kanałem.

Aktualizacja nie wymaga zainstalowania nowej wersji aplikacji Twittera ze sklepu Google Play. Może pojawić się u nas w każdym momencie. Jeśli u nas pasek ze skrótami znajduje się jeszcze u góry ekranu, możemy spróbować wyrzucić Twittera z pamięci podręcznej i spróbować uruchomić aplikację ponownie. Jest szansa, że wtedy nowy wygląd „zaskoczy”.

źródło: Twitter, własne

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona