Aktualizacja tabletów Acera (Iconia Tab A500 i Iconia Tab A100) rozpocznie się 25 kwietnia (update: już jest!) - Tabletowo.pl

Aktualizacja tabletów Acera (Iconia Tab A500 i Iconia Tab A100) rozpocznie się 25 kwietnia (update: już jest!)

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Aktualizacja tabletów Acera (Iconia Tab A500 i Iconia Tab A100) rozpocznie się 25 kwietnia (update: już jest!) Acer Nowości

Sprawa aktualizacji tabletów do najnowszej wersji Androida, 4.0 Ice Cream Sandwich, jest nieco irytująca. W ostatnim czasie obserwujemy ciekawe zjawisko – budżetowe modele szybciej otrzymują świeże oprogramowanie od sprzętu znanych producentów, za który przyjdzie nam zapłacić czasem nawet kilka razy więcej.  O ile bardziej znośne by to było, gdyby wszystkie urządzenia otrzymywały „lodową kanapkę” w tym samym momencie… Pomarzyć można, prawda? Ale do rzeczy – aktualizacja tabletów Acera rozpocznie się 25 kwietnia.

Od dłuższego czasu informowałam Was w komentarzach, że Android 4.0 na tabletach Acera (Iconia Tab A500 i Iconia Tab A100) zagości w kwietniu. Początkowo była mowa o pierwszej połowie tego miesiąca, wczoraj dostałam informację, że proces rozpocznie się jednak pod koniec. Nie minęło zbyt wiele godzin, już mamy kolejne wieści w tej sprawie – trzeba jednak zauważyć, że nie dotyczą Europy.

Jak możecie zauważyć poniżej, Android 4.0 zacznie swoją wędrówkę po tabletach Iconia Tab A100 już 25 kwietnia. Posiadacze jego większego brata, Iconia Tab A500, będą musieli poczekać ledwie dwa dni, by również móc się cieszyć z „lodowej kanapki”.

Na stronie supportu Acera pojawiła się tabelka przedstawiająca terminy aktualizacji poszczególnych tabletów producenta do Androida 4.0. Jest nieco niepokojąca, bowiem – jak się możecie sami przekonać – przy modelu Acer Iconia Tab A501 (czyli A500 z 3G), znajduje się napis „no update planned„… Ale: raz, że nie dotyczą Europy (aczkolwiek dają ogólny pogląd na sprawę aktualizacji tabletów Acera), a dwa – na forum XDA pojawił się już przeciek z „lodową kanapką” dla A501 – pod tym adresem, co może zapowiadać, że oficjalny AICS dla tego modelu jednak się pojawi. Na oficjalne wieści w tej sprawie należy cierpliwie poczekać.

Tabletowo.pl Aktualizacja tabletów Acera (Iconia Tab A500 i Iconia Tab A100) rozpocznie się 25 kwietnia (update: już jest!) Acer Nowości

Aktualizacja (23.04.2012)

Otrzymaliśmy informację (dzięki Elektri!), że niektórzy posiadacze tabletów Acer Iconia Tab A100 (i być może A500) już otrzymali aktualizację oprogramowania. Wygląda na to, że europejski rollout rozpoczął się dwa dni przed terminem, co niezmiernie nas cieszy. Dajcie znać, czy Wasze urządzenia pobrały już nową wersję systemu operacyjnego (4.0.3).

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona