Aktualizacja Sony Xperii do Androida Oreo oznacza pożegnanie się z wygodnym trybem nocnym | Tabletowo.pl

Aktualizacja Sony Xperii do Androida Oreo oznacza pożegnanie się z wygodnym trybem nocnym

Dołącz do dyskusji 0

Obecnie telefony Sony Xperia XA1 wyposażone są w przydatną funkcję, która ogranicza emisję niebieskiego światła z ekranu. To rzecz praktyczna zwłaszcza wieczorami, gdy wciąż przeglądamy sieć i korzystamy z komunikatorów, a jasne tła aplikacji niekorzystnie wpływają na komfort użytkowania telefonu. Jak się okazuje, tryb nocny zostanie usunięty z Xperii po aktualizacji do Androida Oreo.

Zwykle bywa tak, że aktualizacje systemu do wyższej wersji dodają nowe funkcje lub ewentualnie modyfikują stare tak, by były jeszcze bardziej użyteczne. Rzadkością jest usuwanie przydatnych opcji, zwłaszcza takich, które są obecne w urządzeniach konkurencji. A jednak – coś takiego będzie mieć miejsce w smartfonach Sony.

Jeden z użytkowników telefonu Sony postanowił zapytać przedstawicielstwo firmy, dlaczego takie urządzenia jak Xperia XA1, Xperia XA1 Ultra i Xperia XA1 Plus mają tryb ograniczający emisję światła niebieskiego, a inne modele, takie jak Xperia XZ1 – już nie. Otrzymał informację, że te modele, które działają na Androidzie Nougat, wciąż mają taką funkcję. Rzecz inaczej się ma w związku ze smartfonami z Androidem Oreo – nie dość, że w tej wersji systemu zabrakło trybu oszczędzania wzroku, to najwyraźniej smartfony aktualizowane do Androida w edycji 8.0, zostaną go pozbawione.

Ci, którzy chcieliby skorzystać z opcji obniżenia temperatury kolorów na ekranie Xperii z Androidem Oreo, odsyłani są do sklepu Google Play i wybrania stamtąd jakiejś aplikacji, oferującej taką funkcjonalność. Jednocześnie Sony nie wskazuje żadnej z nich jako rekomendowanej, więc użytkownicy są zdani w tej materii na siebie.

Co prawda to nic trudnego – ściągnąć ze sklepu Google Play aplikację do ograniczenia emisji niebieskiego światła przez ekran, ale to dziwne zagranie ze strony Sony, zwłaszcza, że wielu producentów oferuje taką opcję razem ze swoją nakładką systemową. A przecież kto daje i odbiera… ;)

Recenzja Sony Xperia XA1 Plus

źródło: Xperiablog przez GSMarena

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona