Aktualizacja smartwatchy Gear S3 i Gear Sport rozszerza funkcje śledzenia aktywności i dodaje integrację z Tidalem

Samsung ogłosił nową aktualizację dla zegarków Gear S3 i Gear Sport, która – w najprostszy sposób ujmując sprawę – dodaje im funkcje z Galaxy Watcha. 

Gear S3 i Gear Sport zyskują spory pakiet treningów do przeprowadzenia w domu – dodano ich aż 20. Dzięki temu aktywności, które mogą śledzić smartwatche, zamykają się w liczbie 39. Osiem z nich jest wybranych jako domyślne, ale użytkownicy mogą je sobie dowolnie dobierać.

Zmodyfikowano sposób prezentowania wyników śledzenia snu. Można teraz zobaczyć jego szczegóły, również w ujęciu tygodniowym. Szybkie podsumowanie ostatniej przespanej nocy też może się przydać.

Panel szybkiego dostępu wyświetla osiem ustawień, trybów i ikon jednocześnie, i można go dostosować zgodnie z naszymi upodobaniami. Wybierając z powiększonej puli skrótów, możemy przypiąć do niego opcje zestawu słuchawkowego Bluetooth lub skrót do dwóch nowych trybów „Nie przeszkadzać”. Przystosowane są one do scenariuszy związanych z pobytem w kinie i podczas spania (chyba nie przewidziano trybu spania w kinie), gdzie część lub wszystkie alarmy i dźwięki są wyciszane.

Ulepszono też obsługę wiadomości przez wyświetlanie poprzednich odpowiedzi w wątku i podpowiadanie najczęściej wykorzystywanych emotikonów. Gear S3 dodatkowo otrzyma możliwość otwierania innych aplikacji podczas toczącego się połączenia głosowego – taka namiastka wielozadaniowości.

I – na końcu – dowiadujemy się o nowych partnerach Samsunga, dzięki czemu na zegarkach z Tizenem będzie można korzystać z Tidala.

Aktualizacja Gear S3 Value Pack powinna być dostępna już wkrótce za pośrednictwem aplikacji Samsung Galaxy Wearable.

 

źródło: Samsung