Aktualizacja smartfonów Sony do Lollipopa wyłącznie dla serii Xperia Z? | Tabletowo.pl

Aktualizacja smartfonów Sony do Lollipopa wyłącznie dla serii Xperia Z?

Dołącz do dyskusji 0

Wczoraj zbulwersowała nas rekomendowana cena, od której startować będzie HTC One M9 w Polsce (ok. 400 złotych wyższa niż w zeszłym roku One M8). Ale to nie jedyna wiadomość, która może powodować taką reakcję. Przez MWC gdzieś umknęła mi informacja o ostatnich poczynaniach aktualizacyjnych firmy Sony. Okazuje się, że posiadacze smartfonów pochodzących z innych serii niż Xperia Z, mogą mieć wielkie powody do niezadowolenia.

Teoretycznie wsparcie producenta dla każdego produktu powinno trwać przez dwadzieścia cztery miesiące. I nie chodzi mi wyłącznie o gwarancję, której firmy udzielają na urządzenia, ale również o wsparcie systemowe. Niestety, rzeczywistość, zwłaszcza w ostatnim czasie, okazuje się dużo bardziej brutalna. W przypadku Sony świeże smartfony, które zadebiutowały w zeszłym roku, nie otrzymają Androida 5.0 Lollipop.

Mowa o takich produktach, jak Xperia T3, Xperia T2 Ultra, Xperia E1, Xperia E2, Xperia M2, Xperia M2 Aqua czy Xperia C3.

Kupując jeden z nowszych telefonów, niezależnie od producenta, mamy nadzieję, że szybko nie opuści nas wizja posiadania najnowszej wersji systemu. Niestety, Sony daje nam do zrozumienia, że chyba powinniśmy przeorganizować nasz tok myślenia… Dla mnie jest to całkowicie niezrozumiałe. Tym bardziej, że pozostałe koncerny aktualizują sporo modeli pochodzących z niekoniecznie flagowej serii, również te z mniej ciekawymi parametrami technicznymi.

Co sądzicie o tej sytuacji? A może Sony jeszcze zmieni zdanie po tym, jak usłyszy całe mnóstwo negatywnych słów pod swoim adresem (w co jednak wątpię)?

Aktualizacja:

Wydaje się, że sprawa wciąż jest otwarta:

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona