Oreo dla Polaków! A w każdym razie tych, którzy mają Samsunga Galaxy S8 lub Galaxy S8+ 16

Oreo dla Polaków! A w każdym razie tych, którzy mają Samsunga Galaxy S8 lub Galaxy S8+

Pierwszy kwartał, zwany przez niektórych po prostu Q1, to ten okres, w którym spodziewamy się aktualizacji zeszłorocznych flagowców do najnowszych wersji Zielonego Robocika. 2018 rok nie jest pod tym względem wyjątkiem, po prostu „na tapecie” jest Android 8.0 Oreo. Dzisiaj oficjalnie doczekali się go posiadacze Galaxy S8 i Galaxy S8+, którzy zdecydowali się je zakupić w polskiej dystrybucji.

Zapewne temat ten nie dziwi w stopniu znacznym nikogo z Was, bo Oreo dla ósmych galaktyk było tak naprawdę swego rodzaju pewnikiem. Atmosfera zgęstniała jednak parę dni temu, kiedy okazało się, że nasi zachodni sąsiedzi już mogą cieszyć się ósemką na swoich ósemkach. Na szczęście koreański producent nie kazał nam czekać zbyt długo. W końcu zaledwie dzień później Oreo pojawiło się u pochodzących z Polski beta-testerów, a doniesienia na ten temat pojawiły się między innymi na Twitterze.

Jak zresztą zapewnił sam Piotrek w następnym ćwierku (pozdrawiam Szewcu! ;)) osoby, które nie zdecydowały się na beta-testy będą musiały poczekać tylko dobę, co zresztą potwierdzono na stronach Społeczności Samsunga. Rzeczywistość okazała się być nieco inna – no, ale koniec owijania w bawełnę i trzymania w niepewności…

Niestety, zgodnie z tym, co zaznaczyłem w cytacie, niniejszy wpis tyczy się egzemplarzy pochodzących z wolnej dystrybucji. Wersje operatorskie – w tym przypadku – pojawią się nieco później, a czas ich dystrybucji jest już zależny wyłącznie od… operatora ;).

Jakie zmiany, oprócz tych, charakterystycznych dla samego Androida Oreo, wprowadza opisywana aktualizacja? Przede wszystkim Samsung Experience w wersji 9.0, tryb Picture-in-Picture, poprawioną wydajność systemu oraz wydłużony czas pracy na baterii (to akurat zweryfikuje rzeczywistość), nowe style ekranu Always on Display, funkcję Podwójny komunikator oraz coś dla miłośników muzyki – Samsung Galaxy S8 i Galaxy S8+ wspierają od teraz bluetoothowe kodeki wysokiej jakości, w tym AAC i Sony LDAC.

Oczywiście to nie wszystko, co zmieniło się w nowej wersji oprogramowania. Jeżeli na Waszych galaktykach już pojawił się Oreo, to koniecznie dajcie znać i podzielcie się wrażeniami, a już teraz szepnę, że mój redakcyjny kolega, Krzysiek, wkrótce podzieli się z Wami swoimi odczuciami na ten temat :).

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/11/11/samsung-galaxy-s8-po-pol-roku-uzytkowania/

źródło: @Szewcu72, Błażej Szolak
grafika główna: Tabletowo, Wallscover