Aktualizacja Nook Tablet blokuje aplikacje zewnętrzne | Tabletowo.pl

Aktualizacja Nook Tablet blokuje aplikacje zewnętrzne

Dołącz do dyskusji 0

Wygląda na to, że nie tylko Amazon rozsmakował się w zamkniętej polityce Apple. W jego ślady idzie Barnes & Noble, producent konkurencyjnego do Amazon Kindle Fire tabletu Nook Tablet. Po ostatniej aktualizacji oprogramowania (1.4.1), bystre oczy dziennikarzy z serwisu The Ebook Reader dostrzegły, że nie można już instalować aplikacji ze źródeł innych niż sklep Barnes & Noble Nook Store.

Krótko mówiąc, firma Barnes & Noble skazała właścicieli tabletów Nook Tablet na korzystanie ze sklepu, z którego pobrać można około 2 000 aplikacji. Jedną z największych zalet systemu Google Android będącego sercem Nook Tablet jest liczba dostępnych na niego programów, a B&N swoje urządzenie tego asa pozbawiło i uczyniło z niego zwykły czytnik książek elektronicznych, pozwalający na okazjonalne korzystanie z funkcji internetowych.

Gdyby podobnego kalibru cios nie nadszedł ze strony Amazonu, można by powiedzieć, że Nook Tablet przestał być arcywrogiem Amazon Kindle Fire. Niestety, w aktualnej sytuacji obie firmy mogą stracić wielu klientów. Czas pokaże, jak wybrną one z zaistniałej sytuacji i czy podjęte przez nie decyzje przełożą się na spadek wyników sprzedaży.

via SlashGear

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona