Dzięki nowej aktualizacji Map Google, aplikacja wygląda nieco lepiej | Tabletowo.pl

Dzięki nowej aktualizacji Map Google, aplikacja wygląda nieco lepiej

Dołącz do dyskusji 0

Google zaktualizowało aplikację Map, dzięki czemu wyszukiwanie informacji o ważnych miejscach w okolicy będzie łatwiejsze.

Nowy wygląd jest nieco bardziej przejrzysty od tego, którym dysponowaliśmy do tej pory. W wersji mobilnej łatwiej odnaleźć teraz charakterystyczne punkty na mapie, bo nie gubimy się w zalewie informacji i etykiet przysłaniających plan miasta. Ikony przedstawiające miejsca, które można wyszukać w pobliżu są teraz bardziej charakterystyczne. Restauracje, kawiarnie, stacje paliw, bankomaty, apteki i sklepy spożywcze mają swoje kolory, więc trudniej będzie je ze sobą pomylić.

Kiedy zaplanujemy jakieś spotkanie w Kalendarzu Google i określimy jego miejsce, odpowiednia pinezka zostanie naniesiona na Mapy. Aplikację ulepszono również pod kątem współpracy z Google Assistant, co dla większości z nas będzie raczej niezauważalne, dopóki nie zaczniemy korzystać z telefonu w języku angielskim.

Na blogu Google czytamy, że „niezależnie od tego, w jaki sposób i gdzie używasz Map Google, będziesz miał spójne doświadczenia z ich korzystania”. Odświeżone Mapy Google będą udostępniane stopniowo w postaci aktualizacji aplikacji na Androida i iOS, jak również zmian w wyglądzie desktopowej wersji usługi, wyszukiwarce Google, Google Earth i Android Auto.

źródło: Google dzięki fonearena

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona