[AKTUALIZACJA] Homtom HT5 – budżetowiec z klapką baterii wykonaną z prawdziwego drewna | Tabletowo.pl

[AKTUALIZACJA] Homtom HT5 – budżetowiec z klapką baterii wykonaną z prawdziwego drewna

Dołącz do dyskusji 0

Producenci muszą naprawdę się postarać, aby ich smartfon wyróżnił się na tle licznej konkurencji. O ile w przypadku high-endów jest to łatwiejsze z uwagi na większy budżet, to jeśli chodzi o modele z najniższej półki cenowej, niezbędny jest jakiś kompromis. Zwłaszcza, gdy chce się użyć materiałów z kategorii premium.

Homtom udowadnia, że użytkownicy nie muszą wybierać pomiędzy atrakcyjnym wyglądem, a przyzwoitą specyfikacją. Największą zaletą i wyróżnikiem HT5 jest klapka baterii wykonana z prawdziwego drewna – do wyboru heban lub czarna morela. Biorąc pod uwagę cenę, jaką trzeba zapłacić za urządzenie (119,99 dolarów), wydawać by się mogło, że „zaoszczędzono” na jego specyfikacji. Jak się okazuje – nie do końca.

Homtom HT5 wyposażono bowiem w 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD (720×1280), czterordzeniowy procesor MediaTek MT6735P o taktowaniu 1 GHz, układ graficzny Mali-T720, 1 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej, z czego dla użytkownika pozostaje około 12 GB.

Smartfon oferuje również dwa aparaty: 8 Mpix na tyle (z możliwością interpolacji zdjęć do 13 Mpix), wsparty pojedynczą diodą doświetlającą LED oraz 5 Mpix na przodzie (również z możliwością interpolacji, do 8 Mpix). Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.1 i zasilana jest przez akumulator o pojemności 4250 mAh.

Homtom HT5 jest przykładem na to, że można połączyć ze sobą przyzwoitą specyfikację i atrakcyjny, wyróżniający się design. Na smartfon na pewno zdecydują się esteci, którzy cenią sobie niebanalny wygląd urządzeń oraz osoby, które chciałyby mieć telefon wyglądający na premium, ale nie będące w stanie wydać na niego kilkuset dolarów.

[AKTUALIZACJA] 04.11.2015, godz. 19:34

Polski oddział Doogee przy okazji polskiej premiery smartfonu potwierdził, że klapka baterii nie jest wykonana z prawdziwego drewna, a jedynie z materiału je imitującego.

Źródło: GearBest

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona