Samsung najwyraźniej wznowił aktualizację Galaxy S8 i S8+ do Androida Oreo

Niektórzy użytkownicy Galaxy S8 zgłaszają nam, że dostają aktualizację do Androida Oreo dla swoich smartfonów. Oznaczałoby to, że problemy, które sprawiły, że Samsung musiał tymczasowo wstrzymać rozsyłanie nowej wersji systemu, zostały pokonane.

W zeszłym tygodniu aktualizacja do Androida Oreo dla Samsungów Galaxy S8 i S8+ została wstrzymana. Sprawa dotyczyła nieoczekiwanych ponownych uruchomień smartfonów, a na zagranicznych forach niektórzy moderatorzy umieszczali informację, że zawiodło narzędzie do udostępniania aktualizacji.

W ten sposób ci, którzy zdążyli zaktualizować swoje urządzenia i nie doświadczyli w związku z tym żadnych problemów, mogli cieszyć się Androidem 8.0 Oreo już tydzień temu. Inni musieli uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż sytuacja się wyklaruje.

Z kilku źródeł otrzymaliśmy już informację dotyczącą tego, że Samsung wznowił już rozsyłanie update’u. W ten sposób kolejni użytkownicy smartfonów Galaxy S8 i S8+ dostają oczekiwaną aktualizację.

Paczka, którą musiał pobrać nasz Czytelnik (Błażej, pozdrawiamy!), miała 530 MB, choć trzeba powiedzieć, że był on jedną z pierwszych osób, które zainstalowały Androida Oreo na swoim Samsungu już w zeszłym tygodniu, w związku z czym nie musiał czekać aż do teraz na wznowienie aktualizacji. Skoro jednak solidny pakiet poprawek jest rozsyłany do takich osób, to pełna aktualizacja dla posiadaczy Galaxy S8 z Androidem Nougat, musi być już w drodze.

Użytkownicy wskazują na wiele poprawek w działaniu. Wspominają na przykład:

  • przyśpieszone uruchamianie „ciężkich” aplikacji, takich jak Facebook, Messenger czy Snapchat,
  • poprawione błędy w panelu ustawień i stabilności połączenia Wi-Fi,
  • możliwość sprawdzenia w Ustawieniach, co wniosła ostatnia aktualizacja,
  • szybsze uruchamianie się Klawiatury Samsung,
  • usunięcie problemu z diodą powiadomień (potrafiła świecić się nawet po sprawdzeniu notyfikacji).

Niektórzy raportują, że po aktualizacji chmura Samsung Cloud rozłącza się sama – po zainstalowaniu usprawnień, trzeba manualnie ją odpalić. Niektóre rzeczy pozostały bez większych zmian – na przykład belka powiadomień czy otwieranie edytora zdjęć, które wygląda trochę jak zachęta do jego kupna ;)

Wasze Galaxy S8 i S8+ dostały już te poprawki? A może jesteście świeżo po instalacji Androida Oreo na swoich smartfonach? Jak wrażenia?

 

dzięki Błażej!