Aktualizacja do Windows 10 Mobile dla Lumii ruszy w grudniu

Wczoraj odbyła się konferencja Microsoftu, na której zobaczyliśmy szereg nowych produktów: Lumie 950 i 950 XL, opaskę Band 2, Surface Pro 4 i Surface Book. Jednak to nie koniec ważnych informacji od giganta z Redmond.

Reklama

O tym, że obecne już na rynku Lumie mogą spodziewać się aktualizacji systemu do Windows 10 Mobile wiemy od ponad dwóch miesięcy. Wtedy też poznaliśmy wstępną listę modeli, które mogą się jej spodziewać jako pierwsze. Choć informacja pojawiła się na oficjalnej stronie Microsoftu, to została szybko z niej „zdjęta”. Powodowało to mała konsternację, czy to, co zobaczyliśmy, okaże się prawdą, czy coś może się jeszcze zmienić.

Na szczęście (dla obecnych posiadaczy Lumii) powyższy przeciek okazał się w 100% prawdziwy. Na stronie Microsoftu pojawiła się oficjalna informacja, które modele mogą spodziewać się aktualizacji jako pierwsze. Są to: Lumia 430, Lumia 435, Lumia 532, Lumia 535, Lumia 540, Lumia 635 (1 GB RAM), Lumia 640, Lumia  640 XL, Lumia 735, Lumia 830 i Lumia 930. Przy okazji pojawiła się informacja, że wymagane jest minimum 8 GB wewnętrznej pamięci, co daje wskazówkę do tego, które Lumie nie dostaną nigdy aktualizacji.

Dowiedzieliśmy się również, że proces aktualizacyjny ruszy w grudniu. Lumie 950 i 950 XL będą więc bardzo krótko dzierżyć miano jedynych smartfonów z Windows 10 Mobile. Jednak ważniejsze jest to, że Microsoft zadba o posiadaczy urządzeń zarówno ze średniej, jak i niższej półki. To bardzo dobre posunięcie i na pewno dobry sposób na to, aby przekonać więcej klientów do serii Lumia. W końcu nie każdy producent może się pochwalić tym, że zapewnia najnowszą wersję systemu operacyjnego nawet mniej zamożnym klientom.

Windows 10 Mobile Lumia aktualizacja

Źródło: GSMArena, Microsoft