Aktualizacja do OxygenOS 3.5.5 trafia do kolejnych użytkowników OnePlus 2 18
OnePlus 2

Aktualizacja do OxygenOS 3.5.5 trafia do kolejnych użytkowników OnePlus 2

OnePlus udostępnił właśnie właścicielom OnePlus 2 kolejną aktualizację – tym razem do OxygenOS 3.5.5. I choć najnowsza wersja oprogramowania nie jest jeszcze oparta na Androidzie Nougat, a wciąż na Androidzie Marshmallow, to przynosi ze sobą wiele nowości, a także kilka zmian.

Jeżeli chodzi o to, co nowego wprowadza aktualizacja do OxygenOS 3.5.5 w przypadku OnePlus 2, to jest to m.in. aktywacja VoLTE (ale tylko dla wybranych operatorów; nie podano dokładnego wykazu), dodanie App Locka, trybu oszczędzania baterii, trybu gamingowego oraz kilku dodatkowych opcji na slajderze alertów. Przeprojektowano także pasek regulowania głośności.

Zaktualizowano też OxygenOS UI, interfejs i UI aplikacji zegarka oraz poprawki poziomu zabezpieczeń Androida (1 grudzień 2016). Przy okazji – standardowo – naprawiono występujące i zgłaszane przez użytkowników błędy oraz zoptymalizowanie działanie urządzenia.

Jeżeli zaś chodzi o zmiany, to OnePlus informuje, że aplikacja zegarka, kalkulatora i wiadomości zostanie zastąpiona stockowymi programami producenta, jeżeli użytkownik nigdy nie zaktualizował odpowiednich aplikacji Google (jednak oczywiście wciąż może je pobrać ze Sklepu Play). Należy też wiedzieć, że po aktualizacji do OxygenOS 3.5.5 wyzerowane zostaną ustawienia urządzenia, takie, jak dźwięk dzwonka, nazwa czy kolory (oraz kilka innych).

OnePlus ostrzega również, że w przypadku powrotu do wersji 3.1.0 mogą wystąpić problemy z Wi-Fi, siecią komórkową czy czytnikiem linii papilarnych. Aby zrobić to poprawnie, trzeba postępować zgodnie z instrukcją, zamieszczoną na stronie producenta.

Przy okazji przypominam, że – jak zawsze – aktualizacja udostępniania jest etapami. Sukcesywnie będzie trafiać do kolejnych właścicieli OnePlus 2, więc nie ma powodów do tego, aby się niepokoić, jeżeli jeszcze ktoś nie dostał powiadomienia o możliwości jej pobrania i zainstalowania.

Źródło: OnePlus