WhatsApp

Aktualizacja dla Whatsapp – Material Design i nowe funkcje

Whatsapp jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów internetowych. W dodatku firma jest od niedawna w posiadaniu Facebooka, który na pewno wesprze rozwój tej aplikacji. Co ciekawe, pojawiła się ważna aktualizacja. Jakie nowości wprowadza?

Najbardziej widoczną zmianą jest wprowadzenie zupełnie nowego wyglądu Whatsapp. „Płaski” interfejs, kolorystyka zgodna z Material Design – taki lifting przeszło ostatnio sporo aplikacji. Modernizacja objęła górny pasek funkcyjny, który składa się aktualnie z trzech przycisków: kontakty, czat i telefon.

Oczywiście od teraz Whatsapp posiada bardziej przejrzysty i funkcjonalny interfejs, ale to również zawdzięczamy zaimplementowaniu nowego designu. Ciekawą nowością jest wprowadzenie do czatu możliwości nagrywania głosu, a także minimalizacji aplikacji do „pływającego” koła (na wzór Messengera).

Zmiany dotknęły menu wyboru zdjęć, które chcemy komuś przesłać. Obecnie miniatury są powiększone, co pozwoli na wybór najlepszego zdjęcia. Nowe są również animacje. Niestety nie są tak płynne, jak byśmy tego oczekiwali. Mam nadzieję, że Whatsapp szybko otrzyma odpowiednią „łatkę”.

Najnowsza aktualizacja jest na razie do pobrania wyłącznie z oficjalnej strony Whatsapp. Do wypuszczenia oficjalnie tego update upłynie zapewne jeszcze tydzień – wszelkie błędy powinny zostać usunięte.

Czy już czekacie na tą aktualizację? Jak oceniacie zmiany?