Aktualizacja dla LG G Watch R – pojawiła się obsługa WiFi i interaktywnych tarcz zegarka

Segment smarwatchy należy do jednych z najmłodszych na rynku technologicznym. Nic dziwnego, że większość oferowanych w sklepach produktów dostaje sporo różnych aktualizacji, które wprowadzają brakujące funkcje i przyspieszają ich pracę. LG ogłosiło właśnie wypuszczenie update’u dla G Watch R – zmiany nie są kolosalne, ale z pewnością istotne dla użytkowników.

LG G Watch R to pierwszy koreański smartwatch z okrągłym ekranem P-OLED. Jego specyfikacja prezentuje się nadal bardzo dobrze na tle konkurencyjnych produktów: bateria 410 mAh, Snapdragon 400 1,2 GHz, 512 MB RAM, 4 GB pamięci wbudowanej i koperta zegarka spełniająca normy IP67.

Najnowsza aktualizacja pozwala połączyć się G Watchowi R z sieciami WiFi. Moim zdaniem bardzo praktyczne, gdy nie mamy połączonego zegarka z naszym smartfonem za pomocą Bluetooth, a chcemy sprawdzić powiadomienia. Druga nowość to możliwość ustawienia interaktywnych tarcz zegarka. Dzięki nim będą mogły się wyświetlać dodatkowe informacje po dotknięciu określonej części ekranu.

Producent zapewnił, że aktualizacja pojawi się w Polsce w ciągu kilku najbliższych dni lub tygodni. Oczywiście update będzie można pobrać przez FOTA (Firmware-Over-The-Air).

źródło: informacja prasowa