Aktualizacja dla Kindle Fire uniemożliwia root. Amazon zamyka system? 20

Aktualizacja dla Kindle Fire uniemożliwia root. Amazon zamyka system?

Aktualizacja dla Kindle Fire uniemożliwia root. Amazon zamyka system? 21

Choć wielu potępia Apple za zamknięcie stworzonego przez tę firmę mobilnego systemu operacyjnego iOS, okazało się to receptą na sukces, która zapewniła Nadgryzionemu Jabłku pozycję lidera tabletów internetowych i miejsce w czołówce producentów telefonów komórkowych. Wygląda na to, że w ślady koncernu Steve’a Jobsa chce iść Amazon, sprzedawca niezwykle popularnego tabletu Kindle Fire.

Po ostatniej aktualizacji oprogramowania uniemożliwione zostało zrootowanie urządzenia, a co za tym idzie – aplikacja modyfikacji i zmodyfikowanych ROMów pokroju CyanogenMod 7. Co więcej, zablokowane zostało działanie narzędzia SuperOneClick, które pozwalało na uzyskanie dostępu administratora tabletu. To zła wiadomość dla miłośników grzebania w oprogramowaniu sądzących, że za $199 zakupili urządzenie, z którym będą mogli zrobić wszystko. Jednakże, znając umiejętności specjalistów z forum XDA, już wkrótce pojawi się modyfikacja, która umożliwi ponowne zrootowanie Amazon Kindle Fire.

Nadszedł czas na garść informacji dla tych, którzy nie gustują w zmodyfikowanym oprogramowaniu i wciąż korzystają z domyślnego systemu Android Gingerbread ze specjalnie dopasowanym interfejsem Amazon. Po podłączeniu do sieci Wi-Fi, tablet powiadomi o aktualizacji i pobierze ją. Wśród nowości, jakie się w niej znalazły, oprócz wcześniej wspomnianych czarnochmurnych wiadomości dla modderów, znalazło się płynniejsze przewijanie list, kompatybilność z sieciami Wi-Fi zabezpieczonymi hasłem i możliwość usuwania ostatnio używanych aplikacji z ekranu głównego.

via Engadget