Aktualizacja dla Kindle Fire uniemożliwia root. Amazon zamyka system? | Tabletowo.pl

Aktualizacja dla Kindle Fire uniemożliwia root. Amazon zamyka system?

Dołącz do dyskusji 0

Choć wielu potępia Apple za zamknięcie stworzonego przez tę firmę mobilnego systemu operacyjnego iOS, okazało się to receptą na sukces, która zapewniła Nadgryzionemu Jabłku pozycję lidera tabletów internetowych i miejsce w czołówce producentów telefonów komórkowych. Wygląda na to, że w ślady koncernu Steve’a Jobsa chce iść Amazon, sprzedawca niezwykle popularnego tabletu Kindle Fire.

Po ostatniej aktualizacji oprogramowania uniemożliwione zostało zrootowanie urządzenia, a co za tym idzie – aplikacja modyfikacji i zmodyfikowanych ROMów pokroju CyanogenMod 7. Co więcej, zablokowane zostało działanie narzędzia SuperOneClick, które pozwalało na uzyskanie dostępu administratora tabletu. To zła wiadomość dla miłośników grzebania w oprogramowaniu sądzących, że za $199 zakupili urządzenie, z którym będą mogli zrobić wszystko. Jednakże, znając umiejętności specjalistów z forum XDA, już wkrótce pojawi się modyfikacja, która umożliwi ponowne zrootowanie Amazon Kindle Fire.

Nadszedł czas na garść informacji dla tych, którzy nie gustują w zmodyfikowanym oprogramowaniu i wciąż korzystają z domyślnego systemu Android Gingerbread ze specjalnie dopasowanym interfejsem Amazon. Po podłączeniu do sieci Wi-Fi, tablet powiadomi o aktualizacji i pobierze ją. Wśród nowości, jakie się w niej znalazły, oprócz wcześniej wspomnianych czarnochmurnych wiadomości dla modderów, znalazło się płynniejsze przewijanie list, kompatybilność z sieciami Wi-Fi zabezpieczonymi hasłem i możliwość usuwania ostatnio używanych aplikacji z ekranu głównego.

via Engadget

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona