Aktualizacja do Androida 8.0 Oreo dla Mi A1 jest tak zbugowana, że Xiaomi już drugi raz ją wstrzymuje | Tabletowo.pl

Aktualizacja do Androida 8.0 Oreo dla Mi A1 jest tak zbugowana, że Xiaomi już drugi raz ją wstrzymuje

Dołącz do dyskusji 0

Jak się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy – chyba każdy zna to powiedzenie. W tej sytuacji pasuje ono idealnie, ponieważ Xiaomi ewidentnie nie dopracowało aktualizacji do Androida 8.0 Oreo dla Mi A1. Firma bowiem już po raz drugi wstrzymuje jej udostępnianie.

Pierwszy rollout Androida 8.0 Oreo dla Xiaomi Mi A1 poszedł 31 grudnia 2017 roku. Tym samym producent chciał się wywiązać z deklaracji, że zaktualizuje ten model do końca zeszłego roku. Wygląda jednak na to, że czasami lepiej nie dotrzymać słowa niż udostępnić zbugowane oprogramowanie, z którego wcale nie korzysta się przyjemnie, gdyż jest pełne błędów.

Po raz pierwszy Xiaomi wstrzymało rollout Androida 8.0 Oreo dla Mi A1 po około dwóch tygodniach od rozpoczęcia procesu. Użytkownicy skarżyli się bowiem m.in. na nieodpowiadającą aplikację aparatu i telefonu, drenowanie baterii przy włączonym Bluetooth i brak reakcji na wykonywane na czytniku linii papilarnych gesty. Producent potrzebował kilku dni, aby naprawić te błędy i na powrót zacząć udostępniać nową wersję oprogramowania dla tego modelu.

Cóż, właśnie jednak okazuje się, że nie wszystkie bugi naprawiono. Moderator na oficjalnym forum Xiaomi poinformował, że aktualizację do Androida 8.0 Oreo dla Mi A1 ponownie wstrzymano z uwagi na wykrycie kolejnych błędów w ostatniej wersji oprogramowania. Proces jej udostępniania ma ruszyć na powrót za kilka dni, kiedy producent wszystko dopracuje. Przy okazji podziękował za feedback i cierpliwość użytkowników.

Z jednej strony to zadziwiające, że Xiaomi ma aż tyle problemów z Androidem 8.0 Oreo dla Mi A1. Z drugiej strony przykład Nokii pokazuje, że „czysty” Android również potrafi być trudny do okiełznania. Cóż, nie pozostaje nic, jak tylko mieć nadzieję, że Chińczycy wkrótce uporają się z nową wersją oprogramowania i użytkownicy spokojnie i bez żadnych niespodzianek będą mogli się cieszyć ze wszystkich jej dobrodziejstw.

Źródło: PiunikaWeb, FoneArena

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona