Akcja 12 Days of Christmas wystartowała

12 days of christmas

Kolejne święta już za chwil kilka przejdą do historii, lecz nie przeszkadza to firmie Apple w rozpoczęciu rozdawania prezentów posiadaczom urządzeń spod znaku nadgryzionego jabłka, pracujących w oparciu o iOS. Akcja została nazwana „12 Days of Christmas„, a w jej ramach każdego dnia – od 26 grudnia do 6 stycznia – będzie można pobrać z iTunes za darmo jakąś treść multimedialną – piosenkę (album), grę, aplikację, książkę, teledysk, itp.

Jak nie trudno zauważyć, dziś jest drugi dzień świąt, a co za tym idzie – pierwszy dzień akcji Apple. Dziś do zgarnięcia za free jest album Coldplay z koncertowymi nagraniami utworów wykonanych przez zespół podczas iTunes Festival w Londynie, który miał miejsce w tym roku. Jako że jest to wersja LP, poza piosenkami macie dostęp do wideo z koncertu.

Szkoda tylko, że wspomnianą płytę Coldplay można było pobrać za darmo w Polsce już od momentu otworzenia polskiego iTunes Store albo i jeszcze wcześniej. Ciekawe jednak co ciekawego Apple wymyśli w ciągu kolejnych dni trwania świątecznej akcji.

Jeśli chcecie na bieżąco śledzić kolejne bezpłatne multimedia do pobrania z iTunes, zaopatrzcie się w specjalną aplikację 12 Days of Christmas. Tymczasem album Coldplay możecie pobrać stąd.

Poszczególne dni (wpis aktualizowany codziennie):
– 26.12.2011: album Coldplay,
– 27.12.2011: Broken Sword – The Smoking Mirror: Remastered,
– 28.12.2011: Lady Gaga – Marry the night,
– 29.12.2011: Król Lew,
– 30.12.2011: Sonic & SEGA All Stars Racing,