Akai MPC Fly już w sprzedaży - zmień iPada w MPC | Tabletowo.pl

Akai MPC Fly już w sprzedaży – zmień iPada w MPC

Dołącz do dyskusji 0
akai mpc fly

Seria stacji roboczych MPC firmy Akai Professional zdążyła już zapisać się złotymi zgłoskami w historii współczesnej kultury hip-hopowej. Niestety, wysoka cena tych urządzeń sprawia, że wielu młodych producentów muzycznych może tylko pomarzyć o poszerzeniu swojego domowego studia o jeden z modeli tego sprzętu. Rozwiązaniem proponowanym przez firmę Akai jest MPC Fly: stacja dokująca pozwalająca zmienić iPada w MPC.

MPC Fly wyposażono w 16 dużych, czułych na siłę nacisku padów, które z racji na mobilny charakter urządzenia są niestety odrobinę mniejsze (a raczej niższe) niż te znane z pełnowymiarowych stacji roboczych Akai. Pod padami znajdziemy przyciski transportu, a po bokach klawisze funkcyjne, takie jak Note Repeat, Timing Corect czy Mute/Solo. Urządzenie nie posiada żadnych fizycznych potencjometrów, jednak biorąc pod uwagę, że stworzono je z myślą o pracy z ekranami dotykowymi, nie powinno to zbytnio przeszkadzać. MPC Fly współpracuje z iPadami drugiej i trzeciej generacji i może służyć również jako dość duże i nieporęczne etui na tablet.

Teoretycznie MPC Fly może działać z dowolną aplikacją obsługującą Core MIDI, jednak producent nie ukrywa, że urządzenie stworzono z myślą o współpracy z aplikacją iMPC (6,99 dolarów w App Store). Niestety, to właśnie dedykowane oprogramowanie może okazać się najsłabszym ogniwem całego zestawu. Mimo iż wyposażono je w kilka znanych i lubianych funkcji (możliwość nagrywania sampli z biblioteki iTunes lub wbudowanego mikrofonu czy wspomniany wcześniej Note Repeat), to jednak cała masa dokuczliwych ograniczeń (wśród których prym wiedzie ograniczenie do czterech ścieżek i brak możliwości cięcia sampli) sprawia, że iMPC wypada blado nie tylko przy swoich sprzętowych odpowiednikach (nawet przy modelach z początku lat dziewięćdziesiątych) ale też przy innych, nieraz darmowych aplikacjach.

Podsumowując, o ile samo MPC Fly prezentuje się naprawdę ciekawie, to jednak aktualny stan dedykowanej jej aplikacji sprawia, że stosunek ceny do jakości nie prezentuje się zbyt korzystnie. Na szczęście żyjemy w czasach, w których producent może bez problemu poprawiać aplikację już po ich wypuszczeniu, więc jeśli Akai weźmie pod uwagę liczne głosy użytkowników iMPC, sytuacja może jeszcze ulec zmianie. Cena sugerowana przez producenta wynosi 199,99 dolarów.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona