AirDroid pozwoli na wyświetlenie powiadomień na komputerze | Tabletowo.pl

AirDroid pozwoli na wyświetlenie powiadomień na komputerze

Dołącz do dyskusji 0

Aplikacja AirDroid jest znana wśród użytkowników systemu Android. Trzecia wersja programu przyniesie wiele nowości.

W trzeciej wersji będzie dostępna aplikacja desktopowa, dzięki której będziemy mogli jeszcze sprawniej i wygodniej używać naszego smartfona czy tabletu. Na dzień dzisiejszy jest w fazie testów, ale każdy zainteresowany może się zapoznać z jej funkcjami.

AirDroid popularność zyskał przede wszystkim dzięki swojej funkcjonalności. Ta aplikacja pozwoli nam na dostęp do danych (wiadomości, kontaktów, itd.) ze swojego tabletu z poziomu przeglądarki otwartej na komputerze. Co najważniejsze, nie działa to tylko w sieci lokalnej, ale także przy użyciu połączenia komórkowego (w tym przypadku transfer w wersji bezpłatnej jest ograniczony). Trzecia wersja aplikacji dodaje o wiele więcej funkcji.

Producent na swojej stronie udostępnił aplikacje dla komputerów z systemami Windows i Mac OS. Po ich zainstalowaniu i zalogowaniu się uzyskujemy dostęp do naszego konta AirDroid. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest to to samo, co mamy dostępne w przeglądarce. Nie jest to prawdą, ponieważ w aplikacji możemy odczytywać powiadomienia z naszego urządzenia. Kliknięcie w powiadomienie zdradza nam kolejną nowość: możemy sterować naszym urządzeniem zdalnie. Naszym oczom ukazuje się okno, na którym widzimy ekran telefonu. Jest to bardzo duże ułatwienie dla użytkowników, ponieważ nie musimy sięgać po telefon, aby np. odczytać powiadomienie.

Jednak to jeszcze nie jest koniec nowości. Wszystkie dane przechodzące przez tunel AirDroid będą w pełni szyfrowane (E2EE). Zabezpieczy to nas przed podsłuchem.

Aplikacja pozwoli na kopiowanie danych z i do urządzenia mobilnego, pisanie i odbieranie SMS-ów oraz wysyłanie wiadomości grupowych. Żeby tego było mało, pozwala również na odbieranie i odrzucanie połączeń, wyciszanie dzwonka. W związku z tym, że producent wprowadził wiele nowości, także aplikacja na Androida została przeprojektowana – zyskała odświeżony interfejs.

Zapraszam do pobierania i testowania aplikacji. Uprzedzam, że jest to wersja beta i nie wszystkie funkcje działają poprawnie, natomiast zdalny dostęp może wymagać uprawnień root-a.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona