Ainol prezentuje: Novo 7 Aurora II i Novo 7 Elf II

Ainol prezentuje: Novo 7 Aurora II i Novo 7 Elf II

Ainol prezentuje: Novo 7 Aurora II i Novo 7 Elf II

Dobrych i tanich tabletów nigdy nie za wiele. Z tego założenia wychodzi chiński producent Ainol, którego urządzenia pojawiają się na rynku od kilku miesięcy i zdobywają dużą popularność. Pomimo niskiej ceny, oferują wysoką jakość i nowoczesną specyfikację. Dziś miała miejsce prezentacja modeli Novo 7 Aurora II i Novo 7 Elf II, następców tabletów Novo 7 Aurora i Novo 7 Elf.

Aurora II i Elf II (gwoli wygody pozwoliliśmy sobie porzucić oznaczenie serii Novo 7) wyposażono w podobne komponenty. Oba urządzenia mogą pochwalić się 7-calowymi wyświetlaczami o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli (Aurora II ma IPS, a Elf II HD LCD), wydajne dwurdzeniowe procesory Cortex A9 1,5GHz, 1GB pamięci operacyjnej RAM, 8GB pamięci wewnętrznej oraz płynnym systemem operacyjnym Android 4 Ice Cream Sandwich.

Oba tablety zadebiutują na rynku jeszcze w tym miesiącu. Podczas gdy Aurorę II wyceniono na $190, Elf II będzie kosztował $160. Jeżeli jesteście ciekawi, w jaki sposób producent zdołał uzyskać tak niską cenę, ponownie przyjrzyjcie się specyfikacji. Brakuje w niej GPS i Bluetooth i tychże funkcji nie zobaczymy na pokładzie nowych tabletów Novo 7. Niemniej jednak, ich konfiguracja techniczna jest imponująca i urządzenia są warte uwagi. Co o nich sądzicie?

via Tablet-News