Ainol Novo 7 Venus - cztery rdzenie, Android 4.1 i ekran IPS za 140 dolarów | Tabletowo.pl

Ainol Novo 7 Venus – cztery rdzenie, Android 4.1 i ekran IPS za 140 dolarów

Dołącz do dyskusji 0

Spoglądając na zamieszczoną powyżej fotografię można wpaść na pomysł, że przedstawia ona tablet Nexus 7. Nie, nie – jest to najnowszy wynalazek ze stajni Ainola. Widzicie położenie kamerki internetowej i krzaczki na lockscreenie? Trzeba jednak przyznać, że imitacja tabletu Google jest imponująco udana. Przejdźmy jednak do specyfikacji: co dostaniemy od chińskiego producenta za 140 dolarów?

Podstawą tabletu ma być ekran IPS wielkości 7 cali, wyświetlający obraz o maksymalnej rozdzielczości WXGA (1280×800 pikseli). Jednostką napędową urządzenia ma zostać czterordzeniowy CPU ATM7029 oparty o Cortex-A9 (1,5 GHz), czterordzeniowe GPU Vivante GC1000 oraz 1 GB pamięci RAM. Na media przeznaczone może zostać 16 GB wbudowanej pamięci i karta SD – tablet wspiera pamięci do 32 GB. Venus posiada także aparat 2 Mpx, kamerkę VGA, WiFi b/g/n i dekodowanie 1080p. Zawiodą się jednak ci, co oczekują Bluetooth, 3G oraz GPS – tych modułów nie uświadczymy w chińskim Nexusie.

Ainol Venus waży 320 gramów. W urządzeniu znajdziemy baterię 4000 mAh, która ma pozwolić na około 5-10h pracy.

Tablet kontrolowany ma być poprzez system operacyjny Android 4.1 JellyBean bez nakładek producenckich. Obecnie jest on sprzedawany poprzez sklepy internetowe, np. Ainol-novo.com.

źródło, źródło

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona